• 6 .SSC Napoli (39 pkt.)
  • 7 .AC Milan (36 pkt.)
  • 8 .Verona FC (35 pkt.)

AC Fiorentina - Inter Mediolan 5-4. Drągowski na ławce

Takie mecze nie zdarzają się codziennie! Dziewięć goli obejrzeli kibice na Stadio Artemio Franchi we Florencji, gdzie miejscowa Fiorentina pokonała Inter Mediolan 5-4 (1-2) w ostatnim sobotnim spotkaniu 33. kolejki Serie A. Bartłomiej Drągowski przesiedział mecz na ławce rezerwowych.

Serie A - sprawdź terminarz, wyniki oraz tabelę!

Strzelanie we Florencji, w 23. minucie, rozpoczął Matias Vecino. Urugwajczyk, uderzeniem z piątego metra, zakończył akcję po dośrodkowaniu Hrvoje Milicia.

Sześć minut później, piękną akcją popisał się Antonio Candreva. Włoch wpadł w pole karne Cipriana Tataruszanu, zwiódł defensora "Violi" i wyłożył piłkę Ivanowi Perisziciowi, który dopełnił formalności.

Na przerwę z prowadzeniem schodzili "Nerazzurri". W 34. minucie po zagraniu Joao Mario, oko w oko z bramkarzem stanął Mauro Icardi. Za Argentyńczykiem pędził Carlos Sanchez, ale nawet stoper z Kolumbii nie zdołał zatrzymać snajpera Interu.

"Viola" mogła wyrównać już siedem minut po wznowieniu gry w drugiej połowie. Rzutu karnego nie wykorzystał jednak Federico Bernardeschi. Co się jednak odwlecze, to nie uciecze! Fiorentina wrzuciła wyższy bieg i w zaledwie 120 sekund wyszła na prowadzenie. W 63. minucie Borja Valero dośrodkował idealnie na głowę Davide Astoriego, a chwilę później asystował przy drugim trafieniu Vecino.

Na 20 minut przed końcem "Viola" zdobyła czwartą bramkę i wydawało się, że jest pozamiatane. Khouma Babacar wpadł w pole karne, zabawił się z Garym Medelem, a następnie zaskoczył Samira Handanovicia. Senegalczyk nie miał jednak dość i w 79. minucie zamienił na gola dośrodkowanie Carlosa Salcedo.

Inter zaczął odrabiać straty, ale wziął się do pracy dopiero w 88. minucie. Tataruszanu dwukrotnie zaskoczył Icardi, ale nawet hat-trick Argentyńczyka nie wystarczył na punkt w starciu z fenomenalną sobotniego wieczoru Fiorentiną.

W pierwszym sobotnim spotkaniu, rewelacyjna Atalanta Bergamo pokonała Bolognę 3-2 i przynajmniej na kilka godzin awansowała na czwarte miejsce w tabeli. Inter jest siódmy, ma punkt więcej od ósmej Fiorentiny.