• 6 .Juventus Turyn (15 pkt.)
  • 7 .ACF Fiorentina (15 pkt.)
  • 8 .Lazio Rzym (14 pkt.)

35. kolejka Serie A: SSC Napoli - Cagliari Calcio 2-1. Grali Zieliński i Milik

W meczu 35. kolejki włoskiej Serie A zespół SSC Napoli pokonał Cagliari 2-1 (0-0). W końcówce nie brakowało kontrowersji. Piotr Zieliński grał cały mecz, a Arkadiusz Milik wszedł w drugiej połowie.

35. kolejka Włochy - Serie A
2019-05-05 20:30 | Stadion: Stadio San Paolo | Widzów: 16171 | Arbiter: D. Chiffi
L. Pavoletti 63'

Obie drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 35 razy. Zespół SSC Napoli wygrał 16 razy, a przegrał tylko pięć. 14 meczów zakończyło się remisem.

Bezbarwna z obu stron pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Gospodarze zaczęli się rozkręcać po przerwie. Bardziej widoczny był też Zieliński, który brał udział w kilku niezłych akcjach Napoli. Ale niespodziewanie to goście objęli prowadzenie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Cagliari w 63. minucie spotkania, gdy Leonardo Pavoletti strzelił pierwszego gola. To już jego trzynaste trafienie w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Nicolo Barella.

W 64. minucie Milik wszedł na murawę za Amina Younesa. Polak ożywił ofensywne poczynania gospodarzy. Kilka razy doszedł do dobrych podań partnerów, ale brakowało mu szczęścia w niektórych sytuacjach, gdy strzelał tuż obok bramki.

W 85. minucie na listę strzelców wpisał się Dries Mertens. To już czternaste trafienie tego piłkarza w sezonie. Bramka padła po podaniu Faouziego Ghoulama.

Do kontrowersji doszło w doliczonym czasie gry, gdy piłka trafiła w rękę Fabrizio Cacciatore. Sędzia nie przerwał gry, ale po wideoweryfikacji wskazał na rzut karny.

Goście nie mogli się pogodzić z tą decyzją. Za czerwoną kartkę wyleciał z boiska Artur Ionita, osłabiając tym samym zespół gości. Po chwili Lorenzo Insigne strzelił z rzutu karnego zwycięskiego gola.

Już w najbliższą sobotę drużyna Cagliari rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Lazio Rzym. Natomiast w niedzielę SPAL 2013 będzie rywalem zespołu SSC Napoli w meczu, który odbędzie się w Ferrarze.

Filippo Romagna
61′ Marques Loureiro Allan
Nicolò Barella90′
Piotr Zieliński
Luca Cigarini90′
 85′ Dries Mertens
Alessandro Deiola70′
 90′ (k.) 90′ Lorenzo Insigne
Artur Ionita90′
61′ Simone Verdi
Leonardo Pavoletti  63′ 88′
61′ 64′ Amin Younes
Valter Birsa
61′ Fabián Ruiz Pena