• 6 .SSC Napoli (43 pkt.)
  • 7 .Lazio Rzym (43 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (35 pkt.)

31. kolejka Serie A: Sampdoria Genua - AS Roma 0-1

Sampdoria Genua przegrała z AS Roma 0-1 w meczu 31. kolejki włoskiej Serie A. W zespole gospodarzy do 58. minuty grał Karol Linetty.

31. kolejka Włochy - Serie A
2019-04-06 20:30 | Stadion: Stadio Comunale Luigi Ferraris | Widzów: 19594 | Arbiter: P. Mazzoleni
Sampdoria Genua
AS Roma
0
1
D. De Rossi 75'

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę Serie A

Drużyny zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Jedenastka AS Roma zajmowała ósme, natomiast zespół Sampdorii - dziewiąte miejsce.

Już w pierwszych minutach jedenastka Sampdorii próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Między 38. a 43. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Trener AS Roma postanowił zagrać agresywniej. W 66. minucie zmienił pomocnika Lorenza Pellegriniego i na pole gry wprowadził napastnika Edina Dżeko, który w bieżącym sezonie ma na koncie siedem bramek. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie.

Jedyną bramkę meczu dla ”Wilków” zdobył Daniele De Rossi w 75. minucie.

Kostas Manolas
58′ Karol Linetty
Nicolo Zaniolo
Dennis Praet
Bryan Cristante
38′ 58′ Riccardo Saponara
Daniele De Rossi  75′
89′ Ronaldo Vieira Nan
Steven N'Zonzi
58′ Jakub Jankto
Alessio Riccardi
Gaston Ramirez
Cengiz Ünder
58′ 88′ Manolo Gabbiadini
Edin Dżeko66′
89′ Marco Sau
Stephan El Shaarawy72′

Przewaga Sampdorii w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), ale pomimo takiej przewagi przegrała.