• 6 .ACF Fiorentina (27 pkt.)
  • 7 .AS Roma (25 pkt.)
  • 8 .Lazio Rzym (25 pkt.)

16-letni Pietro Pellegri strzelił dwie bramki w Serie A

16-letni napastnik Genoa FC Pietro Pellegri strzelił dwie bramki w meczu Serie A. Został tym samym najmłodszym piłkarzem, któremu udała się ta sztuka w jednej z pięciu najsilniejszych europejskich lig.

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę Serie A

Pellegri dwukrotnie wyrównywał stan meczu z Lazio Rzym w niedzielnym spotkaniu 4. kolejki Serie A. Niedzielny mecz rozpoczął na ławce rezerwowych, a na boisku pojawił się w 33. minucie.

Jego drużyna przegrała 2-3, bo kapitalną formę zaprezentował także gwiazdor gości Ciro Immobile. Włoski napastnik zdobył dwa gole, a drugi z nich, zdobyty w 82. minucie, okazał się na wagę trzech punktów.

Pellegri zdobył dwa gole mając dokładnie 16 lat i 184 dni.

Popis młodego talentu oglądał z ławki rezerwowych ojciec piłkarza - Marco, który jest menedżerem zespołu z Genui. Po drugim golu syna nie mógł powstrzymać łez.

Pellegri zadebiutował w Serie A w grudniu minionego roku, a w ostatniej kolejce poprzedniego sezonu strzelił pierwszego gola.

Wychowanek genueńskiego klubu regularnie gra w młodzieżowych reprezentacjach Włoch.