Liga serbska - 9. kolejka Super Ligi: FK Javor Ivanjica - FK Zlatibor Čajetina 1-1 (1-1)

W starciu 9. kolejki serbskiej Super Ligi, które rozegrane zostało 26 września, jedenastka FK Javor zremisowała z FK Zlatibor Čajetina 1-1 (1-1). Spotkanie odbyło się na Stadionie Ivanjica w Ivanjicy.

V. Janjić 11'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna FK Javor wygrała aż trzy razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to piłkarze FK Zlatibor Čajetina otworzyli wynik. W 11. minucie na listę strzelców wpisał się Vasilije Janjić.

Zawodnicy gospodarzy odpowiedzieli strzeleniem gola. Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy wynik ustalił Luka Radivojević.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Trener FK Zlatibor Čajetina postanowił zagrać agresywniej. W 51. minucie zmienił pomocnika Predraga Vladicia i na pole gry wprowadził napastnika Igora Počeka, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 59. minucie arbiter pokazał kartkę Luce Radivojeviciowi z jedenastki gospodarzy.

W 66. minucie za Milana Đokicia wszedł Adama Jarjue. Na murawie, jak to często zdarzało się FK Javor w tym sezonie, pojawił się Nenad Sević, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 70. minucie Srđana Šciepanovicia. Od 76. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom FK Javor i jedną drużynie przeciwnej.

Bogdan Miličić
86′ Miroslav Maričić
Filip Stamenković
86′ Nemanja Mladenović
Ifet Đakovac
76′ Lazar Nikolić
Vasilije Janjić  11′
76′ Nedeljko Pišćević
Nemanja Krstić
 40′ 59′ 76′ Luka Radivojević
Predrag Vladić51′
70′ Srđan Šćepanović
Milan Đokić66′
70′ Luka Luković
Matej Nikolov
70′ Nenad Sević
Jovan Radović
Nikola Tričković
Nikola Bjeloš
Milorad Balabanović
Adama Jarjue66′
76′ Vanja Zvekanov
Aleksa Vidić
86′ Bojan Jelić
Lazar Đurovic
70′ Anes Rušević
Igor Poček51′
76′ Ibrahim Tanko
Dimitrije Petronijević

Piłkarze FK Javor obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna FK Zlatibor Čajetina w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.