Liga serbska - 8. kolejka Super Ligi: Spartak Subotica - FK Proleter Novi Sad 1-2 (1-1)

W pojedynku 8. kolejki serbskiej Super Ligi, który rozegrany został 20 września, zespół Spartaka Subotica przegrał z Proleterem 1-2 (1-1). Starcie odbyło się na Gradski Stadion.

O. Mitrović 72'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 meczów zespół Proleteru wygrał cztery razy, ale więcej przegrywał, bo sześć razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu zawodnicy Proleteru nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 19. minucie bramkę zdobył Siniša Babić.

Jedenastka gości krótko cieszyła się prowadzeniem. Trwało to tylko trzy minuty, ponieważ drużyna Spartaka Subotica doprowadziła do remisu. Gola strzelił Nemanja Nikolić. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 53. minucie Nikola Srećković został zmieniony przez Stefana Denkovicia. Trener Proleteru postanowił zagrać agresywniej. W 65. minucie zmienił pomocnika Filipa Kneževicia i na pole gry wprowadził napastnika Uroša Vesicia. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

Piłkarze Proleteru w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił Ognjen Mitrović.

Kibice Spartaka Subotica nie mogli już doczekać się wprowadzenia Vladana Vidakovicia. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Noboru Shimura. Jedyną kartkę w meczu obejrzał Nemanja Tekijaški ze Spartaka Subotica. Była to 90. minuta starcia. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-2.

Dušan Joković
73′ Noboru Shimura
Branislav Milošević
90′ Nemanja Tekijaški
Bojan Kovačević
53′ Nikola Srećković
Ognjen Mitrović  72′ 77′
Lazar Tufegdžić
Aleksa Pejić
 22′ Nemanja Nikolić
Mladen Galić
73′ Vladan Vidaković
Nikola Milošević
53′ Stefan Denković
Boško Papović
Strahinja Jovanović
Uroš Vesić65′
Jakša Jevremović
Viktor Živojinović77′

Arbiter nie ukarał zawodników Proleteru żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał jedną żółtą.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast drużyna Proleteru w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.