Liga serbska - 8. kolejka Super Ligi: Rad Belgrad - FK Javor Ivanjica 1-0 (0-0)

W starciu 8. kolejki serbskiej Super Ligi, które rozegrane zostało 20 września, drużyna Radu wygrała z FK Javor 1-0 (0-0). Mecz odbył się na Stadionie Kralj Petar Prvi w Belgradzie.

M. Lazarević 74'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 34 razy. Zespół FK Javor wygrał aż 14 razy, zremisował 11, a przegrał tylko dziewięć.

Od pierwszych minut zespół Radu zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki FK Javor była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę zespół Radu wyszedł w zmienionym składzie, za Dušana Živkovicia wszedł Veljko Trifunović. Także drużyna FK Javor wyszła w zmienionym składzie, za Lazara Nikolicia wszedł Nemanja Mladenović. Trener Radu postanowił bronić wyniku. W 53. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Jovana Zogovicia wszedł Pavle Radunović, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gospodarzy utrzymać remis. Mimo postawienia na obronę zespołowi gospodarzy udało się strzelić gola i wygrać.

W 66. minucie za Vanję Zvekanova wszedł Luka Radivojević. Na murawie, jak to często zdarzało się FK Javor w tym sezonie, pojawił się Nenad Sević, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 72. minucie Ibrahima Tankę. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. W tej samej minucie w jedenastce FK Javor doszło do zmiany. Anes Rušević wszedł za Srđana Šciepanovicia.

Jedyną bramkę meczu zdobył Milan Lazarević dla zespołu Radu. Bramka padła w tej samej minucie. W doliczonej trzeciej minucie spotkania kartką został ukarany Filip Pavišić, zawodnik FK Javor.

Đorđe Lazović
 74′ Milan Lazarević
Vanja Zvekanov66′
46′ Dušan Živković
Luka Luković
53′ Jovan Zogović
Ibrahim Tanko72′
Danijel Mićanović
Siniša Babić
Ljubomir Kovačević
Kristijan Župić
53′ Pavle Radunović
Nemanja Mladenović46′
46′ Veljko Trifunović
Luka Radivojević66′

Bojan Jelić

Anes Rušević72′

Drużyna Radu zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała pięć celnych strzałów.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia nie ukarał piłkarzy Radu żadną kartką, natomiast zawodnikom gości pokazał jedną żółtą.

Zespół Radu w drugiej połowie wymienił dwóch graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.