Liga serbska - 8. kolejka Super Ligi: FK Radnički Niš - FK Čukarički Stankom 0-0

W meczu 8. kolejki serbskiej Super Ligi, który rozegrany został 19 września, drużyna FK Radnički zremisowała z FK Čukarički 0-0. Spotkanie odbyło się na Gradskim Stadionie Čair w Niszu.

8. kolejka Serbia - Super Liga
2020-09-19 16:00 | Stadion: Gradski Stadion Čair | Arbiter: N. Minaković
FK Radnički Niš
FK Čukarički Stankom
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 30 starć jedenastka FK Radnički wygrała 13 razy i zanotowała 10 porażek oraz siedem remisów.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Kibice FK Čukarički nie mogli już doczekać się wprowadzenia Marka Rakonjaca. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Eze Okeuhie.

W 52. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Stefana Šapicia z FK Čukarički, a w 53. minucie Borivoje Risticia z drużyny przeciwnej. W 66. minucie za Bojicę Nikčevicia wszedł Milutin Vidosavljević.

Chwilę później trener FK Radnički postanowił bronić wyniku. W 68. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Dušana Pantelicia wszedł Marko Momčilović, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie FK Radnički utrzymać remis. W tej samej minucie Kristijan Živković został zmieniony przez Filipa Kasalicę, a za Uroša Duranovicia wszedł na boisko Nikola Stevanović, co miało wzmocnić jedenastkę FK Radnički. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Milana Savicia na Nemanję Tošicia.

Stoiljković
53′ Borivoje Ristić
Nikola Ćirković
68′ Dušan Pantelić
Asmir Kajević
Nemanja Subotić
Jovan Lukić
68′ Kristijan Živković
Bojica Nikčević66′
Ognjen Bjeličić
Eze Vincent Okeuhie43′
89′ Uroš Duranović
Uroš Drezgić
68′ Marko Momčilović
Nemanja Tošić90′
89′ Nikola Stevanović
Veljko Birmančević
Danilo Dašić
Mitar Ergelas
68′ Filip Kasalica
Marko Rakonjac43′
Uroš Milovanović
Milutin Vidosavljević66′
Stefan Mitrović

Ilija Spasic

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.