Liga serbska - 8. kolejka Super Ligi: FK Novi Pazar - FK Inđija 1-0 (1-0)

20 września na Gradski Stadion w Novi Pazar odbył się mecz 8. kolejki serbskiej Super Ligi pomiędzy drużynami FK Novi i Inđii. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem FK Novi 1-0.

B. Tomić 7'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Drużyna Inđii wygrała aż pięć razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedyną bramkę meczu zdobył Branislav Tomić dla zespołu FK Novi. Bramka padła w tej samej minucie.

W 33. minucie Ševkija Resić został zmieniony przez Numana Kurdicia. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Ševkii Resiciowi z drużyny gospodarzy. Była to 35. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki FK Novi.

Między 46. a 67. minutą, boisko opuścili zawodnicy FK Novi: Mirza Delimeđac, Nemanja Perić, Nemanja Dragutinović, na ich miejsce weszli: Nikola Nedeljković, Semir Hadžibulić, Miloš Gordić. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Stefana Purticia, Kosty Aleksić, Luki Cucin zajęli: Nebojša Bastajić, Eliomar, Stefan Veličković. Między 55. a 75. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Inđii i jedną drużynie przeciwnej.

Kibice Inđii nie mogli już doczekać się wprowadzenia Nikolę Tripkovicia. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Mihajlo Nešković. Między 86. a 90. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. W 90. minucie w jedenastce FK Novi doszło do zmiany. Nikola Kovačević wszedł za Branislava Tomicia.

FK Inđija
89′ Marko Drobnjak
Marko Jovičić
75′ Abdoulaye Cissé
Vasilije Bakić90′
86′ Marko Marinković
Luka Cucin67′
Jasmin Trtovac
Jovan Krneta55′
Dušan Živić
Radosz Protić
35′ 33′ Ševkija Resić
Srđan Dimitrov
 7′ 90′ Branislav Tomić
Aleksandar Đorđević
Nikola Vlajković
Mihajlo Nešković79′
46′ Mirza Delimeđac
Stefan Purtić46′
60′ Nemanja Dragutinović
Kosta Aleksić66′ 67′
60′ Nemanja Perić
Brana Ilić
Miloš Rnić
Aleksandar Vulić
33′ Numan Kurdić
Vladimir Bubanja
Luka Šarac
Aleksa Jovanović
Andrija Fratrović
Miloš Mihajlov
60′ Semir Hadžibulić
Nebojša Bastajić46′
90′ Nikola Kovačević
Eliomar Correia Silva67′
46′ Nikola Nedeljković
Nikola Dimitrijević
Almir Aganspahić
Stefan Veličković67′
60′ Miloš Gordić
Uroš Vukićević
Admir Kecap
Nikola Tripković79′
Luka Mićić

Przewaga drużyny Inđii w posiadaniu piłki była ogromna (67 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze FK Novi otrzymali w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Jedenastka FK Novi dokonała pięciu zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała czterech zmian.