Liga serbska - 8. kolejka Super Ligi: FK Metalac Gornji Milanovac - FK Mladost Lučani 1-1 (1-0)

W spotkaniu 8. kolejki serbskiej Super Ligi, które rozegrane zostało 19 września, zespół FK Metalac zremisował z FK Mladost 1-1 (1-0). Starcie odbyło się na Stadionie FK Metalac w Gornji Milanovac.

A. Ješić 86'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 13 razy. Jedenastka FK Metalac wygrała aż cztery razy, zremisowała osiem, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FK Metalac w 10. minucie spotkania, gdy Aleksandar Katanić strzelił z karnego pierwszego gola.

W 33. minucie Bogdan Milošević został zastąpiony przez Petara Jovanovicia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu FK Metalac.

Między 46. a 75. minutą, boisko opuścili zawodnicy FK Metalac: Nikola Popović, Milan Jokić, na ich miejsce weszli: Nikola Grbović, Bojan Gočanin. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Đorđe Babicia, Bahy Regis zajęli: Emanuel Obiora, Milan Bojović. Między 81. a 82. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Mimo że drużyna gości nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 88 ataków oddała tylko sześć celnych strzałów, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W 86. minucie wynik ustalił Aleksandar Ješić.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry arbiter przyznał kartkę Nikoli Grboviciowi z FK Metalac. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Miloš Cvetković
82′ Ljubiša Pecelj
Nemanja Mićević
Aleksandar Vasiljević
Bogdan Milošević33′
Miloš Vranjanin
Miloš Šatara
75′ Milan Jokić
Aleksandar Ješić  86′
Igor Maksimović
Damjan Krajišnik81′
Ivan Rogač
Vladimir Radivojević
 10′ (k.) Aleksandar Katanić
Đorđe Babić46′
Vieljeux Prestige Mboungou
Lazar Jovanović82′
65′ Nikola Popović
Lazar Selenić
75′ Bojan Gočanin
Marko Stanić
65′ 90′ Nikola Grbović