Liga serbska - 8. kolejka Super Ligi: Crvena Zvezda Belgrad - FK Voždovac 6-0 (3-0)

20 września na Stadionie Rajko Mitić w Belgradzie odbyło się starcie 8. kolejki serbskiej Super Ligi pomiędzy drużynami Crvena Zvezda i Voždovaca. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Crvena Zvezda 6-0.

M. Pavkov 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 21 razy. Jedenastka Crvena Zvezda wygrała aż 17 razy, zremisowała raz, a przegrała tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Diego Falcinelli wywołał eksplozję radości wśród kibiców Crvena Zvezda, strzelając gola w 17. minucie pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Crvena Zvezda w 20. minucie spotkania, gdy Željko Gavrić zdobył drugą bramkę.

W 40. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Diego Falcinelli z Crvena Zvezda.

Drugą połowę drużyna Crvena Zvezda rozpoczęła w zmienionym składzie, za Milana Rodicia, Aleksandara Kataiego weszli Strahinja Eraković, Mirko Ivanić. A kibice Voždovaca nie mogli już doczekać się wprowadzenia Dragana Stoisavljevicia. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Luka Cvetićanin.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 55. minucie celnym strzałem popisał się Veljko Nikolić.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Crvena Zvezda w 57. minucie spotkania, gdy Mirko Ivanić zdobył piątą bramkę. W 59. minucie Milosz Stojczev zastąpił Ivana Đoricia.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu w jedenastce Crvena Zvezda doszło do zmiany. Srdan Spiridonović wszedł za Guélora Kangę. W tej samej minucie trener Crvena Zvezda postanowił wzmocnić linię napadu i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Diego Falcinellego. Na boisko wszedł Milan Pavkov, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 73. minucie Željko Gavrić został zmieniony przez Andryję Radulovicia, co miało wzmocnić zespół Crvena Zvezda. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nikolę Vujnović na Vasilije Mijailovicia w 78. minucie oraz Ivana Milosavljevicia na Lukę Jakovljevicia w tej samej minucie.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W doliczonej pierwszej minucie starcia wynik ustalił Milan Pavkov.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 6-0.

Nikola Stanković
46′ Milan Rodić
Marko Živković
 20′ 73′ Željko Gavrić
Edin Ajdinović
62′ Guélor Kanga Kaku
Luka Cvetićanin46′
46′ Aleksandar Katai
Ivan Milosavljević85′
 55′ Veljko Nikolić
Marko Putinčanin
Njegoš Petrović
Milosz Stojczev59′
 17′, 40′ 62′ Diego Falcinelli
Nikola Vujnović78′
Zoran Popović
Miloš Krunić
46′ Strahinja Eraković
Luka Jakovljević85′
Marko Gobeljić
Vasilije Mijailović78′
Nemanja Milunović
Nemanja Pejčinović
46′  57′ Mirko Ivanić
Ivan Đorić59′
Dušan Jovančić
Dragan Stoisavljević46′
73′ Andrija Radulović

62′ Srdan Spiridonović

El Fardou Mohamed Ben Nabouhane

62′  90′ Milan Pavkov

Aleksa Vukanović

Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół Voždovaca w drugiej połowie wymienił czterech graczy.