Liga serbska - 7. kolejka Super Ligi: Spartak Subotica - FK Novi Pazar 1-1 (0-0)

W spotkaniu 7. kolejki serbskiej Super Ligi, które rozegrane zostało 12 września, zespół Spartaka Subotica zremisował z FK Novi 1-1 (0-0). Starcie odbyło się na Gradski Stadion.

M. Gordić 90'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 meczów drużyna FK Novi wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo aż 12 razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Już w pierwszych minutach jedenastka Spartaka Subotica próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 20. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Milana Marčicia ze Spartaka Subotica, a w 27. minucie Andryję Fratrovicia z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Drugą połowę zespół FK Novi rozpoczął w zmienionym składzie, za Andryję Fratrovicia wszedł Luka Mićić. A trener Spartaka Subotica wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Mile Savkovicia. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Luka Bijelovic. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić dającą prowadzenie bramkę.

Nagle piłkarze Spartaka Subotica nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 58. minucie na listę strzelców wpisał się Milan Marčić.

Trener FK Novi postanowił zagrać agresywniej. W 70. minucie zmienił pomocnika Branislava Tomicia i na pole gry wprowadził napastnika Almira Aganspahicia. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W tej samej minucie za Nemanję Dragutinovicia wszedł Nemanja Perić. Między 77. a 90. minutą, boisko opuścili piłkarze Spartaka Subotica: Milan Marčić, Lazar Tufegdžić, Nikola Srećković, na ich miejsce weszli: Vladan Vidaković, Aleksa Đurasović, Aleksandar Vidović. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ševkii Resić, Marka Marinkovicia zajęli: Nikola Nedeljković, Miloš Gordić.

Od 79. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom FK Novi i jedną drużynie przeciwnej. W czwartej minucie doliczonego czasu meczu gola wyrównującego strzelił z rzutu karnego Miloš Gordić. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Marko Marinković77′
79′ Nemanja Tekijaški
Jasmin Trtovac
David Dunđerski
Dušan Živić
 58′ 20′ 81′ Milan Marčić
Andrija Fratrović27′ 46′
90′ Nikola Srećković
Ševkija Resić77′
88′ Lazar Tufegdžić
Branislav Tomić70′
46′ Luka Bijelovic
Nikola Vlajković
Nemanja Nikolić
Nemanja Dragutinović70′
Mišo Dubljanić
Miloš Rnić
90′ Aleksandar Vidović
Lazar Pajović
88′ Aleksa Đurasović
Luka Šarac
46′ Mile Savković
Ervin Kurti
Stefan Šormaz
Nikola Nedeljković77′
81′ Vladan Vidaković