Liga serbska - 7. kolejka Super Ligi: FK Voždovac - FK Metalac Gornji Milanovac 4-0 (3-0)

12 września na Stadionie Event Place w Belgradzie odbył się mecz 7. kolejki serbskiej Super Ligi pomiędzy drużynami Voždovaca i FK Metalac. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Voždovaca 4-0.

J. Nišić 59'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Jedenastka Voždovaca wygrała aż sześć razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Voždovaca w dziewiątej minucie spotkania, gdy Marko Putinčanin zdobył pierwszą bramkę.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Voždovaca, strzelając kolejnego gola. W 17. minucie zmusił do kapitulacji bramkarza Miloš Pantović.

Na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę obejrzał Ivan Rogač z drużyny gości.

Trzeba było trochę poczekać, aby Edin Ajdinović wywołał eksplozję radości wśród kibiców Voždovaca, zdobywając kolejną bramkę w 41. minucie starcia.

Drugą połowę zespół FK Metalac rozpoczął w zmienionym składzie, za Aleksandara Desančicia, Ivana Rogača weszli Ljubiša Pecelj, Nikola Popović. W 56. minucie Milosz Stojczev został zmieniony przez Jovana Nišicia.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Voždovaca w 59. minucie spotkania, gdy Jovan Nišić strzelił czwartego gola. Po chwili trener Voždovaca postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Nikolę Vujnovicia. Na boisko wszedł Dragan Stoisavljević, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Między 69. a 75. minutą, boisko opuścili piłkarze FK Metalac: Vieljeux Mboungou, Filip Antonijević, Jovan Kokir, na ich miejsce weszli: Veljko Mijailović, Ilija Milićević, Marko Zoćević. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ivana Milosavljevicia, Miloša Pantovicia zajęli: Ivan Đorić, Luka Cvetićanin. W 73. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Miloša Vranjanina z FK Metalac, a w 74. minucie Miloša Milovicia z drużyny przeciwnej. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 4-0.

Filip Antonijević69′
74′ Miloš Milović
Aleksandar Vasiljević
Nikola Stanković
Miloš Vranjanin73′
Marko Živković
Aleksandar Desančić46′
 41′ Edin Ajdinović
Milan Jokić
75′ Ivan Milosavljević
Jovan Kokir69′
 17′ 75′ Miloš Pantović
Igor Maksimović
 9′ Marko Putinčanin
Ivan Rogač35′ 46′
56′ Milosz Stojczev
Aleksandar Katanić
62′ Nikola Vujnović
Ljubiša Pecelj46′
75′ Luka Cvetićanin
Bojan Gočanin
75′ Ivan Đorić
Nikola Grbović
56′  59′ Jovan Nišić
Marko Zoćević69′
62′ Dragan Stoisavljević
Stefan Đurić

Nikola Popović46′

Zawodnicy Voždovaca otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół FK Metalac w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.