Liga serbska - 7. kolejka Super Ligi: FK Napredak Kruševac - FK Zlatibor Čajetina 1-1 (0-0)

13 września na Stadionie Mladost w Kruševacu odbył się mecz 7. kolejki serbskiej Super Ligi pomiędzy drużynami FK Napredak i FK Zlatibor Čajetina. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

V. Janjić 74'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się remisem.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę drużyna FK Napredak wyszła w zmienionym składzie, za Dina Šaraca, Milana Obradovicia weszli Luka Milunović, Lazar Milošev. W 56. minucie Srđan Kočić został zmieniony przez Nemanję Milovanovicia.

W 64. minucie arbiter pokazał kartkę Nemani Krsticiowi, piłkarzowi gości. Chwilę później trener FK Zlatibor Čajetina postanowił wzmocnić linię napadu i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Igora Počeka. Na boisko wszedł Milan Đokić, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę obejrzał Uros Miloradović z zespołu gości.

Dopiero w drugiej połowie Luka Milunović wywołał eksplozję radości wśród kibiców FK Napredak, strzelając gola w 69. minucie pojedynku. W 71. minucie kartkę dostał Luka Milunović, zawodnik FK Napredak.

Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce FK Zlatibor Čajetina doszło do zmiany. Adnan Islamović wszedł za Milana Jezdimirovicia.

Piłkarze FK Zlatibor Čajetina otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W 74. minucie Vasilije Janjić wyrównał wynik meczu.

W 77. minucie kartkę dostał Dušan Stević z FK Napredak. Niedługo później trener FK Napredak postanowił bronić wyniku. W 88. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Marka Mrkicia wszedł Mitar Ćuković, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gospodarzy utrzymać remis. W doliczonym czasie gry w zespole FK Zlatibor Čajetina doszło do zmiany. Nikola Bjeloš wszedł za Urosa Miloradovicia.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Rade Glišović
46′ Milan Obradović
Milan Jezdimirović73′
77′ Dušan Stević
Nemanja Krstić64′
46′ Dino Šarac
Uros Miloradović68′ 90′
56′ Srđan Kočić
Igor Poček67′
88′ Marko Mrkić
Stefan Vukić
Aleksa Jordanov
Marko Stailković
88′ Mitar Ćuković
Nikola Bjeloš90′
56′ Nemanja Milovanović
Aleksa Vidić
Nikola Stojanović
Predrag Vladić
46′ Lazar Milošev
Milan Đokić67′
46′  69′ 71′ Luka Milunović
Dimitrije Petronijević
Marko Pavićević

Igor Vučićević

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Jedenastka FK Napredak w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.