Reklama

Reklama

Liga serbska - 7. kolejka Super Ligi: FK Mladost Lučani - FK Javor Ivanjica 3-3 (1-1)

W pojedynku 7. kolejki serbskiej Super Ligi, który rozegrany został 1 września, zespół FK Mladost zremisował z FK Javor 3-3 (1-1). Mecz na Stadionie Mladosti u Lučanima w Lučaniem obejrzało 500 widzów.

W  pojedynku 7. kolejki serbskiej Super Ligi, który rozegrany został 1 września, zespół FK Mladost zremisował  z FK Javor  3-3 (1-1). Mecz na Stadionie Mladosti u Lučanima w Lučaniem obejrzało 500 widzów.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 14 starć drużyna FK Javor wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FK Javor w 11. minucie spotkania, gdy Dino Dolmagić strzelił pierwszego gola.

W 29. minucie w drużynie FK Javor doszło do zmiany. Miroslav Maričić wszedł za Nenada Sevicia.

Zespół gospodarzy wyrównał wynik meczu. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy wyrównującą bramkę dla jedenastki FK Mladost zdobył Milan Bojović.

Reklama

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 58. minucie na listę strzelców wpisał się Predrag Pavlović.

Drużyna gości otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 66. minucie Momčilo Mrkaić wyrównał wynik meczu.

W 70. minucie Lazar Jovanović został zastąpiony przez Danila Sekulicia.

Piłkarze gospodarzy szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Eliomar.

Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Markowi Jevremoviciowi z zespołu gości. Była to 81. minuta spotkania.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę FK Javor przyniosły efekt bramkowy. W 81. minucie wynik ustalił Marko Jevremović.

Chwilę później trener FK Javor postanowił bronić wyniku. W 85. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Bobana Đericia wszedł Filip Pavišić, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gości utrzymać remis. W następstwie utraty gola trener FK Mladost postanowił zagrać agresywniej. W 87. minucie zmienił pomocnika Eliomara i na pole gry wprowadził napastnika Emanuela Obiorę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W doliczonym czasie gry w zespole FK Javor doszło do zmiany. Nikola Cuckić wszedł za Marka Jevremovicia.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-3.

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Jedenastka FK Mladost zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter nie ukarał zawodników FK Mladost żadną kartką, natomiast piłkarzom gości wręczył jedną żółtą.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast zespół FK Javor wykorzystał wszystkie zmiany.

Obie drużyny będą miały 12-dniową przerwę w rozgrywkach. Dopiero 14 września drużyna FK Javor zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Rad Belgrad. Tego samego dnia Spartak Subotica zagra z drużyną FK Mladost na jej terenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL