Liga serbska - 7. kolejka Super Ligi: FK Bačka Topola - FK Radnički Niš 1-3 (0-1)

12 września na Gradski Stadion w Sencie odbył się pojedynek 7. kolejki serbskiej Super Ligi pomiędzy drużynami FK Bačka Topola i FK Radnički. Mecz zakończył się zwycięstwem FK Radnički 3-1.

U. Đuranović 81'

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Dajanowi Ponjeviciowi z jedenastki gospodarzy. Była to 34. minuta starcia.

W 41. minucie za Todora Petrovicia wszedł Marko Momčilović.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FK Radnički w 45. minucie spotkania, gdy Dušan Stoiljković strzelił pierwszego gola. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu FK Radnički.

Trener FK Bačka Topola postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Borko Duronjić, a murawę opuścił Mihajlo Banjac. W 53. minucie Kristijan Živković został zmieniony przez Uroša Duranovicia, co miało wzmocnić jedenastkę FK Radnički. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Sašę Tomanović na Vladimira Silađiego w 65. minucie oraz Dajana Ponjevicia na Nemanję Petrovicia w tej samej minucie.

Między 54. a 62. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka FK Radnički, zdobywając kolejną bramkę. W 72. minucie na listę strzelców wpisał się Nemanja Kojić. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole FK Radnički doszło do zmiany. Filip Kasalica wszedł za Nemanję Kojicia. Między 76. a 80. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom FK Bačka Topola i jedną drużynie przeciwnej. W 81. minucie w jedenastce FK Bačka Topola doszło do zmiany. Vasilije Đurić wszedł za Đura Zeca.

Niedługo później Uroš Duranović wywołał eksplozję radości wśród kibiców FK Radnički, zdobywając kolejną bramkę w tej samej minucie pojedynku. Między 87. a 90. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom FK Bačka Topola oraz dwie drużynie przeciwnej. W piątej minucie doliczonego czasu starcia gola pocieszenia strzelił z karnego Nenad Lukić. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-3.

Nikola Aksentijević
78′ Bojan Balaž
Žarko Marković87′
34′ 70′ Dajan Ponjević
Petar Ćirković90′
46′ Mihajlo Banjac
Nenad Gavrić
 90′ (k.) Nenad Lukić
Todor Petrović41′
65′ Saša Tomanović
Nemanja Subotić62′
87′ Janko Tumbasević
Kristijan Živković53′
80′ Boris Varga
Ognjen Bjeličić
Dejan Milićević
Nemanja Kojić  72′ 74′
81′ Đuro Zec
Dušan Stoiljković  45′
Nemanja Jorgić
Dimitrije Stevanović
Goran Antonić
Marko Momčilović41′
70′ Nemanja Petrović
Danilo Dašić
Stefan Santrač
Uroš Duranović53′  81′
Damjan Dostanic
Filip Kasalica74′ 76′
46′ 55′ Borko Duronjić
Stefan Mitrović
81′ Vasilije Đurić
Ilija Spasic
65′ 87′ Vladimir Silađi

Jug Stanojev

Należy odnotować rewelacyjną skuteczność zespołu FK Radnički, który potrzebował tylko pięciu celnych strzałów, żeby trzy razy pokonać bramkarza rywali.

Piłkarze FK Bačka Topola otrzymali w meczu sześć żółtych kartek, natomiast ich przeciwnicy pięć.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół FK Radnički wykorzystał wszystkie zmiany.