Liga serbska - 6. kolejka Super Ligi: Rad Belgrad - FK Napredak Kruševac 3-1 (1-1)

29 sierpnia na Stadionie Kralj Petar Prvi w Belgradzie odbył się pojedynek 6. kolejki serbskiej Super Ligi pomiędzy drużynami Radu i FK Napredak. Starcie zakończyło się zwycięstwem Radu 3-1.

D. Stević 25'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 25 spotkań zespół Radu wygrał 12 razy i zanotował 10 porażek oraz trzy remisy.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 13. minucie Dino Šarac zastąpił Marka Mrkicia.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FK Napredak w 25. minucie spotkania, gdy Dušan Stević strzelił pierwszego gola. Między 26. a 41. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Piłkarze Radu odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 42. minucie Saša Jovanović wyrównał wynik meczu z rzutu karnego.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę zespół Radu wyszedł w zmienionym składzie, za Ljubomira Kovačevicia wszedł Pavle Radunović. Także drużyna FK Napredak wyszła w zmienionym składzie, za Nemanję Milovanovicia wszedł Igor Vučićević. W 49. minucie sędzia pokazał kartkę Aleksandarowi Busniciowi, zawodnikowi gospodarzy.

Niedługo po przerwie drużyna Radu trafiła do bramki rywala. W pierwszych minutach drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Martin Novaković.

W 55. minucie arbiter pokazał kartkę Jovanowi Marinkoviciowi z FK Napredak. W 58. minucie w zespole FK Napredak doszło do zmiany. Aleksandar Trajkovic wszedł za Marka Pavicievicia.

Niedługo później Aleksandar Trninić wywołał eksplozję radości wśród kibiców Radu, strzelając kolejnego gola w 63. minucie pojedynku. W 71. minucie kartką został ukarany Aleksandar Trninić, piłkarz Radu.

W tej samej minucie Milan Spremo został zmieniony przez Marka Živanovicia, co miało wzmocnić jedenastkę FK Napredak. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Dušana Živkovicia na Veljka Trifunovicia. Niedługo później trener Radu postanowił bronić wyniku. W 90. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Martina Novakovicia wszedł Petar Stojanović, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gospodarzy utrzymać prowadzenie. W tej samej minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Miloš Tanović, Savo Gazivoda, a na ich miejsce weszli Aleksandar Trninić, Saša Jovanović.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1.

Nikola Leković41′
46′ Ljubomir Kovačević
Jovan Marinković55′
Milan Lazarević
Ognjen Mršić26′
30′ Mihailo Milutinović
Dušan Stević  25′
Lazar Stojsavljević
Miroljub Kostić
 63′ 71′ 90′ Aleksandar Trninić
Jovan Markoski
49′ Aleksandar Busnić
Nemanja Milovanović46′
 42′ (k.) 90′ Saša Jovanović
Milan Spremo71′
 50′ 90′ Martin Novaković
Dino Šarac13′
81′ Dušan Živković
Marko Pavićević58′
Danijel Mićanović
Miloš Ostojić
Đorđe Bašanović
Mitar Ćuković
46′ Pavle Radunović
Milan Obradović
Uroš Sekulić
Aleksandar Trajkovic58′
90′ Petar Stojanović
Nikola Stojanović
90′ Miloš Tanović
Marko Živanović71′
90′ Savo Gazivoda
Srđan Matić
Nikola Grubišić
Marko Mrkić13′
Vanja Ilić
Igor Vučićević46′
81′ Veljko Trifunović

Jovan Zogović

Arbiter ukarał żółtymi kartkami trzech zawodników gospodarzy. Przyznał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej połowie meczu. Piłkarze FK Napredak obejrzeli dwie żółte kartki w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Jedenastka Radu w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast drużyna gości dokonała czterech zmian.