Liga serbska - 6. kolejka Super Ligi: FK Zlatibor Čajetina - FK Mladost Lučani 1-0 (0-0)

29 sierpnia na Gradski Stadion w Užice odbył się pojedynek 6. kolejki serbskiej Super Ligi pomiędzy drużynami FK Zlatibor Čajetina i FK Mladost. Mecz zakończył się zwycięstwem FK Zlatibor Čajetina 1-0.

I. Đakovac 60'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu FK Mladost.

Już w pierwszych minutach zespół FK Mladost próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę jedenastka FK Zlatibor Čajetina wyszła w zmienionym składzie, za Urosa Miloradovicia wszedł Nikola Bjeloš. Także w jedenastce FK Mladost w czasie przerwy zaszły zmiany, za Bahę Regis wszedł Vladimir Radivojević. W 52. minucie arbiter ukarał kartką Emanuela Obiorę, piłkarza FK Mladost.

Jedyną bramkę meczu zdobył Ifet Đakovac dla drużyny FK Zlatibor Čajetina. Bramka padła w tej samej minucie. W 63. minucie kartkę dostał Milan Đokić z zespołu FK Zlatibor Čajetina.

W 64. minucie Đorđe Babić został zmieniony przez Milana Bojovicia. Między 66. a 85. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki piłkarzom FK Mladost i jedną drużynie przeciwnej. Trener FK Mladost postanowił zagrać agresywniej. W 86. minucie zmienił obrońcę Ivana Miloševicia i na pole gry wprowadził napastnika Nemanję Kosa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Chwilę później trener FK Zlatibor Čajetina postanowił wzmocnić linię napadu i w 87. minucie zastąpił zmęczonego Milana Đokicia. Na boisko wszedł Nemanja Ivanović, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 89. minucie sędzia przyznał kartkę Nemani Kosowi z FK Mladost. W doliczonym czasie gry w drużynie FK Zlatibor Čajetina doszło do zmiany. Ibrahim Mustapha wszedł za Igora Počeka.

Ivan Milošević85′ 86′
 60′ Ifet Đakovac
Miloš Šatara66′
Vasilije Janjić
Aleksandar Ješić77′
Nemanja Krstić
Đorđe Babić64′
46′ Uros Miloradović
Lazar Jovanović73′
63′ 87′ Milan Đokić
Emanuel Obiora Odita52′
78′ 90′ Igor Poček
Nenad Perović
46′ Nikola Bjeloš
Vladimir Radivojević46′
Nemanja Stojić
Marko Stanić
87′ Nemanja Ivanović
Filip Stanisavljević
90′ Ibrahim Mustapha
Milan Bojović64′

Nemanja Kos86′ 89′

Ognjen Milanović

Stefan Tešić

Przewaga zespołu FK Mladost w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter pokazał dwie żółte kartki zawodnikom FK Zlatibor Čajetina, a piłkarzom FK Mladost przyznał sześć.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.