Reklama

Reklama

Liga serbska - 6. kolejka Super Ligi: FK Zemun - FK Radnik Surdulica 2-1 (0-1)

11 maja na Stadionie u Gornjoj Varoši odbył się mecz 6. kolejki serbskiej Super Ligi pomiędzy drużynami Zemun i FK Radnik. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Zemun 2-1. Na stadionie stawiło się 500 widzów.

11 maja  na Stadionie u Gornjoj Varoši odbył się mecz  6. kolejki serbskiej Super Ligi pomiędzy drużynami Zemun  i FK Radnik. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Zemun 2-1. Na stadionie stawiło się 500 widzów.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na pięć starć zespół Zemun wygrał jeden raz, ale więcej przegrywał, bo aż trzy razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu zawodnicy FK Radnik nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 29. minucie na listę strzelców wpisał się Ivan Kričak.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny FK Radnik.

Trener Zemun postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Miloš Tošeski, a murawę opuścił Emir Azemović. Na drugą połowę jedenastka Zemun wyszła w zmienionym składzie, za Sinišę Mladenovicia wszedł Nikola Nešović.

Reklama

Wysiłki podejmowane przez zespół Zemun w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 51. minucie wyrównującego gola dla drużyny gospodarzy strzelił Nemanja Tomić.

Jedyną kartkę w meczu sędzia wręczył Milovanowi Lekiciowi z zespołu gości. Była to 53. minuta pojedynku. W 60. minucie Risto Ristović zastąpił Bogdana Stamenkovicia.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Zemun w 61. minucie spotkania, gdy Nemanja Tomić zdobył drugą bramkę. W 70. minucie w jedenastce Zemun doszło do zmiany. Andrija Mijailović wszedł za Milana Savicia.

A trener FK Radnik wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Zorana Danoskiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Francis Kyeremeh. Na 12 minut przed zakończeniem meczu w zespole FK Radnik doszło do zmiany. Aleksandar Miladinović wszedł za Filipa Stojanovicia. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-1.

Arbiter nie ukarał zawodników Zemun żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał jedną żółtą.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany w drugiej połowie.

19 maja zespół FK Radnik rozegra kolejny mecz u siebie. Jego przeciwnikiem będzie FK Mačva Šabac. Tego samego dnia Rad Belgrad będzie rywalem jedenastki Zemun w meczu, który odbędzie się w Belgradzie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL