Liga serbska - 6. kolejka Super Ligi: FK Zemun - FK Radnik Surdulica 2-1 (0-1)

11 maja na Stadionie u Gornjoj Varoši odbył się mecz 6. kolejki serbskiej Super Ligi pomiędzy drużynami Zemun i FK Radnik. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Zemun 2-1. Na stadionie stawiło się 500 widzów.

6. kolejka Serbia - Super Liga
2019-05-11 16:00 | Stadion: Stadion u Gornjoj Varoši | Widzów: 500 | Arbiter: Pe. Piper
FK Zemun
FK Radnik Surdulica
2
1
N. Tomić 51',61'
I. Kričak 29'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na pięć starć zespół Zemun wygrał jeden raz, ale więcej przegrywał, bo aż trzy razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu zawodnicy FK Radnik nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 29. minucie na listę strzelców wpisał się Ivan Kričak.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny FK Radnik.

Trener Zemun postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Miloš Tošeski, a murawę opuścił Emir Azemović. Na drugą połowę jedenastka Zemun wyszła w zmienionym składzie, za Sinišę Mladenovicia wszedł Nikola Nešović.

Wysiłki podejmowane przez zespół Zemun w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 51. minucie wyrównującego gola dla drużyny gospodarzy strzelił Nemanja Tomić.

Jedyną kartkę w meczu sędzia wręczył Milovanowi Lekiciowi z zespołu gości. Była to 53. minuta pojedynku. W 60. minucie Risto Ristović zastąpił Bogdana Stamenkovicia.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Zemun w 61. minucie spotkania, gdy Nemanja Tomić zdobył drugą bramkę. W 70. minucie w jedenastce Zemun doszło do zmiany. Andrija Mijailović wszedł za Milana Savicia.

A trener FK Radnik wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Zorana Danoskiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Francis Kyeremeh. Na 12 minut przed zakończeniem meczu w zespole FK Radnik doszło do zmiany. Aleksandar Miladinović wszedł za Filipa Stojanovicia. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-1.

Milovan Lekić53′
46′ Emir Azemović
Ivan Kričak  29′
46′ Siniša Mladenović
Tomislav Pajović
70′ Milan Savić
Filip Stanisavljević
 51′, 61′ Nemanja Tomić
Stefan Ranđelović
70′ Andrija Mijailović
Miloš Milovanović
Andreja Stojanović
Bojan Bojić
Nikola Stojković
Zoran Danoski78′
46′ Miloš Tošeski
Bratislav Pejčić
Momčilo Mrkaić
Aleksandar Miladinović78′
46′ Nikola Nešović
Bogdan Stamenković60′

Arbiter nie ukarał zawodników Zemun żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał jedną żółtą.