Liga serbska - 6. kolejka Super Ligi: FK Voždovac - FK Bačka Palanka 1-0 (0-0)

W meczu 6. kolejki serbskiej Super Ligi, który rozegrany został 11 maja, drużyna Voždovaca wygrała z FK Bačka 1-0 (0-0). Mecz na Stadionie Event Place w Belgradzie obejrzało 500 widzów.

6. kolejka Serbia - Super Liga
2019-05-11 16:00 | Stadion: Stadion Event Place | Widzów: 500 | Arbiter: L. Lukić
FK Voždovac
FK Bačka Palanka
1
0
L. Arsić 83'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Jedenastka Voždovaca wygrała aż cztery razy, a przegrała tylko dwa.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Markowi Panticiowi z FK Bačka. Była to 18. minuta spotkania.

Na drugą połowę zespół Voždovaca wyszedł w zmienionym składzie, za Nikolę Mikić wszedł Bojan Kovačević. A trener FK Bačka wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Lukę Mićicia. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie pięć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Miloš Gordić.

W 63. minucie w drużynie Voždovaca doszło do zmiany. Filip Stuparević wszedł za Nikolę Trujicia. W 82. minucie Branislav Tomić został zastąpiony przez Nikolę Žakulę.

Mimo że jedenastka Voždovaca nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 98 ataków oddała tylko trzy celne strzały, to w końcu strzeliła długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. W 83. minucie wynik ustalił Lazar Arsić.

Między 84. a 89. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Voždovaca i jedną drużynie przeciwnej. Na cztery minuty przed zakończeniem starcia w zespole FK Bačka doszło do zmiany. Željko Arsić wszedł za Marka Panticia. Chwilę później trener Voždovaca postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 90. minucie na plac gry wszedł Stefan Purtić, a murawę opuścił Dragoljub Srnić.

Aleksandar Kostić
46′ Nikola Mikić
Dragan Žarković
 83′ 84′ Lazar Arsić
Nebojša Gavrić
Nikola Ćirković
Marko Pantić18′ 86′
Miloš Pavlović
Uglješa Radinović
89′ 90′ Dragoljub Srnić
Milan Spremo
63′ Nikola Trujić
Dušan Kuveljić
46′ Bojan Kovačević
Nikola Žakula 82′ 88′
Jovan Nišić
Željko Arsić86′
90′ Stefan Purtić
Vido Marković
63′ Filip Stuparević
Luka Mićić61′

Drużyna Voždovaca zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała trzy celne strzały.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.