Liga serbska - 6. kolejka Super Ligi: FK Vojvodina Nowy Sad - Partizan Belgrad 3-2 (0-1)

30 sierpnia na Stadionie Karađorđe w Nowym Sadzie odbyło się starcie 6. kolejki serbskiej Super Ligi pomiędzy drużynami Vojvodinej i Partizanu. Mecz zakończył się zwycięstwem Vojvodinej 3-2.

A. Šćekić 69'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 63 razy. Zespół Partizanu wygrał aż 35 razy, zremisował 11, a przegrał tylko 17.

Już w pierwszych minutach zespół Vojvodinej próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Partizan: Umarowi Sadiqowi w 20. i Urošowi Vitasowi w 29. minucie.

Pod koniec pierwszej połowy piłkarze Partizanu nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 40. minucie na listę strzelców wpisał się Umar Sadiq.

Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia pokazał żółtą kartkę Nikoli Drincziciowi z Vojvodinej. W tej samej minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Seydouba Soumah osłabiając tym samym drużynę Partizanu. W 44. minucie żółtą kartką został ukarany Milan Smiljanić, zawodnik gości.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Partizanu.

Drugą połowę drużyna Vojvodinej rozpoczęła w zmienionym składzie, za Mladena Devetaka, Mirka Topicia, Miodraga Gemovicia weszli Stefan Đorđević, Aranđel Stojković, Momčilo Mrkaić.

Piłkarze Vojvodinej otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 51. minucie Miljan Vukadinovič wyrównał wynik meczu.

Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie obejrzał Nemanja Čović z drużyny gospodarzy. Była to 59. minuta pojedynku. W 67. minucie Filip Stevanović zastąpił Aleksandara Lutovaca.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Partizanu przyniosły efekt bramkowy. W 69. minucie Aleksandar Šćekić dał prowadzenie swojej drużynie.

W 77. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Dejan Zukić, Bogdan Mladenović, a na ich miejsce weszli Nemanja Čović, Petar Bojić.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. W 89. minucie bramkę wyrównującą zdobył Bogdan Mladenović.

Natychmiast po stracie gola zespół Vojvodinej trafił do bramki rywala. Bramkę na 3-2 w doliczonym czasie gry zdobył Aranđel Stojković.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-2.

Nemanja Miletić
46′ Mladen Devetak
Slobodan Urošević
Siniša Saničanin
Uroš Vitas29′
77′ Petar Bojić
Takuma Asano
42′ Nikola Drinczić
Seydouba Soumah42′
46′ Miodrag Gemović
Aleksandar Šćekić  69′
46′ Mirko Topić
Saša Zdjelar
 51′ Miljan Vukadinovič
Umar Sadiq Mesbah  40′ 20′
59′ 77′ Nemanja Čović
Filip Stevanović67′
Goran Vukliš
Vladimir Stojković
Marko Bjeković
Rajko Brežančić
46′ Stefan Đorđević
Bojan Ostojić
Đorđe Đurić
Igor Vujačić
Vladimir Kovačević
Nikola Čolić
46′  90′ Aranđel Stojković
Aleksandar Lutovac67′
Ognjen Đuričin
Milan Smiljanić44′
Novica Maksimović
Nemanja Jović
77′  89′ Bogdan Mladenović
Bojan Matić
77′ Dejan Zukić
Dennis Stojković
46′ Momčilo Mrkaić
Nikola Štulić

Zawodnicy Partizanu otrzymali w meczu trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy dwie żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół Partizanu w drugiej połowie wymienił jednego zawodnika.