Liga serbska - 6. kolejka Super Ligi: FK Vojvodina Nowy Sad - Partizan Belgrad 1-2 (1-1)

11 maja na Stadionie Karađorđe w Nowym Sadzie odbyło się spotkanie 6. kolejki serbskiej Super Ligi pomiędzy drużynami Vojvodinej i Partizanu. Starcie zakończyło się zwycięstwem Partizanu 2-1. Mecz obejrzało 3 000 widzów.

6. kolejka Serbia - Super Liga
2019-05-11 16:00 | Stadion: Stadion Karađorđe | Widzów: 3000 | Arbiter: M. Marković
Đ. Ivanović 83'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 59 razy. Zespół Partizanu wygrał aż 33 razy, zremisował 11, a przegrał tylko 15.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Partizanu w szóstej minucie spotkania, gdy Ricardo Gomes zdobył pierwszą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiętnaste trafienie w sezonie.

W ósmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania arbiter pokazał kartkę Strahini Pavloviciowi, zawodnikowi gości.

Piłkarze gospodarzy nie poddali się i także strzelili jednego gola jeszcze w pierwszej połowie. W dziewiątej minucie bramkę wyrównującą zdobył z karnego Milan Đurić. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę jedenastka Partizanu wyszła w zmienionym składzie, za Nemanję Nikolicia wszedł Danilo Pantić. W 54. minucie sędzia pokazał kartkę Milanowi Smiljaniciowi z drużyny gości.

Po chwili trener Partizanu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 63. minucie na plac gry wszedł Saša Ilić, a murawę opuścił Goran Zakarić. W 64. minucie Nemanja Milojević zastąpił Mirka Topicia. Trener Vojvodinej postanowił zagrać agresywniej. W 67. minucie zmienił obrońcę Aranđela Stojkovicia i na pole gry wprowadził napastnika Dragoljuba Savicia. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Na 13 minut przed zakończeniem pojedynku arbiter ukarał kartką Damjana Gojkova, piłkarza Vojvodinej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Partizanu w 83. minucie spotkania, gdy Đorđe Ivanović strzelił z rzutu karnego drugiego gola. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie siedem zdobytych bramek.

W 84. minucie sędzia przyznał kartkę Đorđe Ivanoviciowi z Partizanu. Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 88. minucie, w jedenastce Partizanu za Đorđe Ivanovicia wszedł Bojan Ostojić, a w drużynie Vojvodinej Milan Đurić zmienił Nikolę Gajić. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-2.

Strahinja Pavlović8′
67′ Aranđel Stojković
Zlatan Šehović
Ranko Veselinović
Milan Smiljanić54′
 9′ (k.) 88′ Milan Đurić
Aleksandar Šćekić
64′ Nemanja Milojević
Bojan Ostojić88′
77′ Damjan Gojkov
Slobodan Urošević
Aleksandar Mesarović
Saša Ilić63′
64′ Mirko Topić
Danilo Pantić46′
88′ Nikola Gajić
Dejan Georgijević
67′ Dragoljub Savić
Filip Stevanović

Piłkarze Vojvodinej otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.