Liga serbska - 6. kolejka Super Ligi: FK Radnički Niš - FK Proleter Novi Sad 2-0 (0-0)

W meczu 6. kolejki serbskiej Super Ligi, który rozegrany został 29 sierpnia, drużyna FK Radnički zwyciężyła z Proleterem 2-0 (0-0). Spotkanie odbyło się na Gradskim Stadionie Čair w Niszu.

D. Stoiljković 69'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Jedenastka FK Radnički wygrała aż sześć razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko raz.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Proleter: Markowi Jankoviciowi w 25. i Aleksie Pejić w 36. minucie.

Między 46. a 52. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Proleteru i jedną drużynie przeciwnej. Drugą połowę drużyna Proleteru rozpoczęła w zmienionym składzie, za Marka Jankovicia wszedł Ognjen Mitrović.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FK Radnički w 52. minucie spotkania, gdy Nenad Gavrić zdobył pierwszą bramkę. W 59. minucie sędzia ukarał kartką Danila Bacanovicia, zawodnika gości.

W 62. minucie Danilo Bacanović został zmieniony przez Sinišę Babicia. W tej samej minucie w zespole Proleteru doszło do zmiany. Mladen Galić wszedł za Viktora Živojinovicia.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FK Radnički w 69. minucie spotkania, gdy Dušan Stoiljković strzelił z rzutu karnego drugiego gola. Między 70. a 90. minutą, boisko opuścili piłkarze FK Radnički: Kristijan Živković, Dušan Stoiljković, Nemanja Kojić, Nenad Gavrić, na ich miejsce weszli: Nemanja Subotić, Ognjen Bjeličić, Filip Kasalica, Ilija Spasic. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Aleksy Pejić, Leandra Pinty, Filipa Kneževicia zajęli: Lazar Kojić, Dušan Joković, Uroš Vesić.

W 77. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Nikolę Aksentijević z FK Radnički, a w 82. minucie Lazara Kojicia z drużyny przeciwnej. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Nikola Petrić
77′ Nikola Aksentijević
Aleksandar Andrejević
46′ Žarko Marković
Leandro Climaco Pinto46′ 80′
Nikola Stevanović
Danilo Bacanović59′ 62′
Petar Ćirković
Marko Janković25′ 46′
 52′ 90′ Nenad Gavrić
Filip Knežević80′
Dušan Pantelić
Bojan Kovačević52′
Todor Petrović
Aleksa Pejić36′ 75′
70′ Kristijan Živković
Jovan Ilić
89′ Nemanja Kojić
Milan Mirosavljev
 69′ (k.) 89′ Dušan Stoiljković
Viktor Živojinović62′
Milorad Kojić
Vladan Elesin
Danilo Dašić
Dušan Joković80′
70′ Nemanja Subotić
Siniša Babić62′
89′ Ognjen Bjeličić
Lazar Kojić75′ 82′
89′ Filip Kasalica
Ognjen Mitrović46′
Stefan Mitrović
Mladen Galić62′
90′ Ilija Spasic
Danilo Milenković

Nikola Milošević

Boško Papović

Uroš Vesić80′

Drużyna FK Radnički zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała cztery celne strzały, dwa razy obijała słupki bramki jedenastki Proleteru. Wyjątkowa nieporadność napastników Proleteru była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

Sędzia przyznał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Proleteru pokazał sześć.

Drużyna FK Radnički w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał sześciu zmian.