Liga serbska - 6. kolejka Super Ligi: FK Mačva Šabac - Spartak Subotica 0-4 (0-3)

W starciu 6. kolejki serbskiej Super Ligi, które rozegrane zostało 30 sierpnia, jedenastka FK Mačva przegrała wysoko ze Spartakiem Subotica 0-4 (0-3). Spotkanie odbyło się na Stadionie FK Mačva w Šabacu.

M. Marčić 58'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć pojedynków drużyna FK Mačva wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo pięć razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W szóstej minucie arbiter ukarał kartką Miloša Adamovicia, zawodnika gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Spartaka Subotica w 30. minucie spotkania, gdy Nemanja Nikolić zdobył pierwszą bramkę. Na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę obejrzał Mihajlo Ivančević z drużyny gości.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Spartaka Subotica, strzelając kolejnego gola. W 36. minucie Nemanja Nikolić po raz drugi trafił do bramki zmieniając wynik na 0-2.

Niedługo później Lazar Tufegdžić wywołał eksplozję radości wśród kibiców Spartaka Subotica, zdobywając kolejną bramkę w 43. minucie starcia. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego piąte trafienie w sezonie.

Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Nemanja Tekijaški ze Spartaka Subotica. Była to 51. minuta pojedynku. W 52. minucie Branislav Knežević zastąpił Filipa Božicia.

W 58. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Vladan Vidaković, Luka Bijelovic, a na ich miejsce weszli Milan Marčić, Mile Savković.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Spartaka Subotica w 58. minucie spotkania, gdy Milan Marčić strzelił czwartego gola. Między 61. a 83. minutą, boisko opuścili piłkarze FK Mačva: Lazar Ivić, Branislav Marković, Miloš Adamović, Stefan Dabić, na ich miejsce weszli: Ivan Obrovac, Dilan Ortíz, Đorđe Šušnjar, Stefan Tripković. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Noboru Shimury, Nikoli Srećković, Nemani Nikolicia zajęli: Nikša Vujanović, Aleksa Đurasović, Mihajlo Baić.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-4.

Nemanja Tekijaški51′
6′ 83′ Miloš Adamović
David Dunđerski
83′ Stefan Dabić
Milan Marčić  58′ 58′
61′ Lazar Ivić
Mile Savković58′
52′ Branislav Knežević
Nikola Srećković74′
61′ Branislav Marković
Lazar Tufegdžić  43′
Milos Zukanović
Nemanja Nikolić  30′, 36′ 80′
Nikola Perić
Ivan Dokić
52′ Filip Božić
Branimir Jočić
61′ Ivan Obrovac
Maksym Andrushchenko
83′ Stefan Tripković
Aleksa Đurasović 74′
Nikša Vujčić
Damjan Gojkov
61′ Dilan Andrés Ortíz Aragón
Stefan Šormaz
83′ Đorđe Šušnjar
Vladan Vidaković58′

Nikša Vujanović74′

Mihajlo Baić80′

Luka Bijelovic58′

Strahinja Jovanović

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.