Liga serbska - 6. kolejka Super Ligi: FK Bačka Palanka - FK Voždovac 2-1 (2-1)

W starciu 6. kolejki serbskiej Super Ligi, które rozegrane zostało 29 sierpnia, zespół FK Bačka wygrał z Voždovacem 2-1 (2-1). Spotkanie odbyło się na Stadionie Slavko Maletin Vava w Baczce Palance.

M. Živković 10'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na siedem pojedynków zespół FK Bačka wygrał dwa razy, ale więcej przegrywał, bo aż pięć razy. Żaden mecz nie zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu jedenastka FK Bačka objęła prowadzenie. Tuż po gwizdku sędziego bramkę zdobył Nikola Žakula.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka FK Bačka, zdobywając kolejną bramkę. W ósmej minucie Nikola Žakula ponownie strzelił gola zmieniając wynik na 2-0.

Zawodnicy gości szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 10. minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Marko Živković.

Między 18. a 45. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom FK Bačka oraz dwie drużynie przeciwnej. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-1.

Na drugą połowę drużyna Voždovaca wyszła w zmienionym składzie, za Nemanję Pejčinovicia wszedł Miloš Milović. W 57. minucie Ivan Milosavljević został zmieniony przez Ivana Đoricia.

W tej samej minucie w zespole Voždovaca doszło do zmiany. Edin Ajdinović wszedł za Marka Putinčanina. Trener Voždovaca postanowił zagrać agresywniej. W 61. minucie zmienił pomocnika Lukę Cveticianina i na pole gry wprowadził napastnika Dragana Stoisavljevicia. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom FK Bačka: Dobrivoje Velemirowi w 63. i Stefanowi Jovanoviciowi w 82. minucie.

Chwilę później trener FK Bačka postanowił bronić wyniku. W 86. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Nikolę Žakulę wszedł Dimitrije Tomović, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gospodarzy utrzymać prowadzenie. W 90. minucie kartką został ukarany Marko Gajić, piłkarz gości. Drużynie Voždovaca zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki FK Bačka.

Marko Ilić
82′ Stefan Jovanović
Ivan Milosavljević57′
45′ Nikola Eskić
Jovan Nišić
 2′, 8′ 42′ 86′ Nikola Žakula
Marko Putinčanin32′ 57′
63′ 71′ Dobrivoje Velemir
Milosz Stojczev
77′ Miloš Zličić
Nikola Vujnović18′
Aleksa Ćirić
Georgiy Bratukhin
Danilo Radjen
Luka Jakovljević
86′ Dimitrije Tomović
Miloš Pantović
77′ Andreja Lazović
Dragan Stoisavljević61′
71′ Dejan Parađina

Slaviša Stojanović

Przewaga drużyny Voždovaca w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Sędzia przyznał dwie żółte kartki zawodnikom FK Bačka w pierwszej połowie, w drugiej także dwie. Piłkarze drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie dwie żółte kartki, natomiast w drugiej jedną.

Jedenastka FK Bačka w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech graczy.