Liga serbska - 5. kolejka Super Ligi: Spartak Subotica - Crvena Zvezda Belgrad 2-3 (1-1)

W starciu 5. kolejki serbskiej Super Ligi, które rozegrane zostało 17 sierpnia, drużyna Spartaka Subotica przegrała z Crvena Zvezda 2-3 (1-1). Mecz na Gradski Stadion obejrzało 6 000 widzów.

5. kolejka Serbia - Super Liga
2019-08-17 20:00 | Stadion: Gradski Stadion | Widzów: 6000 | Arbiter: N. Simović
Tómané 85'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 22 razy. Drużyna Crvena Zvezda wygrała aż 18 razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Spartaka Subotica w szóstej minucie spotkania, gdy Lazar Tufegdžić strzelił pierwszego gola.

Piłkarze Crvena Zvezda w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 37. minucie na listę strzelców wpisał się Miloš Vulić.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę zespół Crvena Zvezda wyszedł w zmienionym składzie, za Milana Rodicia wszedł Jander.

Niedługo po przerwie jedenastka gości trafiła do bramki rywala. W 49. minucie Veljko Simić dał prowadzenie swojej drużynie.

W 55. minucie za Nikolę Krstovicia wszedł Aleksa Vukanović. W 63. minucie arbiter przyznał kartkę Stefanowi Denkoviciowi z Spartaka Subotica. Po chwili trener Spartaka Subotica postanowił wzmocnić linię pomocy i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Nemanję Mladenovicia. Na boisko wszedł Damjan Gojkov, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 72. minucie kartkę dostał Stefan Šormaz, zawodnik gospodarzy. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania w zespole Crvena Zvezda doszło do zmiany. Mirko Ivanić wszedł za Njegoša Petrovicia.

Drużyna gospodarzy wyrównała wynik meczu. W 79. minucie gola wyrównującego strzelił David Dunđerski.

W 83. minucie w jedenastce Spartaka Subotica doszło do zmiany. Mihajlo Ivančević wszedł za Stefana Miloševicia.

Niedługo później Tómané wywołał eksplozję radości wśród kibiców Crvena Zvezda, zdobywając kolejną bramkę w 85. minucie meczu. W doliczonym czasie gry kartką został ukarany Miloš Vulić, piłkarz Crvena Zvezda.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-3.

Milan Gajić
83′ Stefan Milošević
Nemanja Milunović
Vladimir Otašević
Radovan Pankov
Nemanja Tekijaški
Milan Rodić46′
 79′ David Dunđerski
Milan Jevtović
Milan Marčić
Njegoš Petrović75′
70′ Nemanja Mladenović
Veljko Simić  49′
72′ Stefan Šormaz
Miloš Vulić  37′ 90′
 6′ Lazar Tufegdžić
António Manuel Fernandes Mendes  85′
63′ Stefan Denković
Nikola Krstović55′
Ivan Dokić
Zoran Popović
83′ Mihajlo Ivančević
Miloš Degenek
Aleksa Urošević
Jander Ribeiro Santana46′
70′ Damjan Gojkov