Liga serbska - 5. kolejka Super Ligi: Partizan Belgrad - Rad Belgrad 3-0 (1-0)

18 sierpnia na Stadionie Partizana w Belgradzie odbył się pojedynek 5. kolejki serbskiej Super Ligi pomiędzy drużynami Partizanu i Radu. Mecz zakończył się zwycięstwem Partizanu 3-0. Na stadionie zasiadło 6 000 widzów.

5. kolejka Serbia - Super Liga
2019-08-18 19:00 | Stadion: Stadion Partizana | Widzów: 6000 | Arbiter: M. Djordjić
Partizan Belgrad
Rad Belgrad
3
0
O. Ožegović 26'
F. Stevanović 65',90'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 43 starcia drużyna Partizanu wygrała 36 razy i zanotowała dwie porażki oraz pięć remisów.

Od pierwszych minut drużyna Partizanu zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Radu była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Partizanu w 26. minucie spotkania, gdy Ognjen Ožegović zdobył pierwszą bramkę.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Rad: Goranowi Smiljaniciowi w 35. i Ostoi Stjepanović w 44. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Partizanu.

W 46. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Dušana Markovicia z Radu, a w 61. minucie Igora Vujačicia z drużyny przeciwnej. W 62. minucie za Aleksandara Lutovaca wszedł Nikola Lakčević.

W 65. minucie w zespole Radu doszło do zmiany. Evgeny Kovalenko wszedł za Branka Riznicia.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Partizanu, strzelając kolejnego gola. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Filip Stevanović. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie.

W 67. minucie Seydouba Soumah został zmieniony przez Lazara Pavlovicia, a za Ognjena Ožegovicia wszedł na boisko Umar Sadiq, co miało wzmocnić drużynę Partizanu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nikolę Tričković na Dušana Živkovicia oraz Miloša Šakę na Aleksandara Busnicia. W 68. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Marka Nikolicia z Radu, a w 87. minucie Umara Sadiqa z drużyny przeciwnej.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W doliczonym czasie gry Filip Stevanović ponownie trafił do bramki zmieniając wynik na 3-0.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-0.

Marko Nikolić68′
61′ Igor Vujačić
Goran Smiljanić35′
62′ Aleksandar Lutovac
Nikola Tričković69′
67′ Seydouba Soumah
Branko Riznić65′
Aleksandar Šćekić
Ostoja Stjepanović44′
Saša Zdjelar
Miloš Šaka77′
 26′ 81′ Ognjen Ožegović
Filip Kasalica
 65′, 90′ Filip Stevanović
Miloš Trifunović
Nemanja Stevanović
Mladen Živković
Slobodan Urošević
Miloš Tanović
67′ Lazar Pavlović
Aleksandar Busnić77′
Milan Smiljanić
Vanja Ilić
Strahinja Jovanović
Yevhen Kovalenko65′
62′ Nikola Lakčević
Dušan Živković69′
81′ 87′ Umar Sadiq Mesbah
Darko Bjedov

Zespół Partizanu był w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym starcie.

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy cztery.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.