Liga serbska - 5. kolejka Super Ligi: FK Mladost Lučani - FK Radnički Niš 1-1 (1-1)

17 sierpnia na Stadionie Mladosti u Lučanima w Lučaniem odbyło się spotkanie 5. kolejki serbskiej Super Ligi pomiędzy drużynami FK Mladost i FK Radnički. Starcie zakończyło się remisem 1-1. Na stadionie stawiło się 500 widzów.

5. kolejka Serbia - Super Liga
2019-08-17 20:00 | Stadion: Mladost Stadium Lučani | Widzów: 500 | Arbiter: M. Marković
FK Mladost Lučani
FK Radnički Niš
1
1
V. Radivojević 17'
S. Mihajlović 26'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 21 meczów zespół FK Radnički wygrał dziewięć razy i zanotował cztery porażki oraz osiem remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W czwartej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Bogdana Miloševicia z FK Mladost, a w ósmej minucie Stefana Đorđevicia z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FK Mladost w 17. minucie spotkania, gdy Vladimir Radivojević zdobył pierwszą bramkę.

Piłkarze gości szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 26. minucie wynik ustalił Stefan Mihajlović. To już piąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

W ostatniej minucie pierwszej połowy sędzia przyznał żółtą kartkę Aleksandarowi Todorovskiemu z FK Radnički. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 51. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Bogdan Milošević, osłabiając zespół FK Mladost. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten zawodnik w czwartej minucie. W 54. minucie za Predraga Pavlovicia wszedł Filip Stojanović.

Trener FK Radnički postanowił zagrać agresywniej. W 60. minucie zmienił pomocnika Nemanję Tomicia i na pole gry wprowadził napastnika Nikolę Čumicia. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 69. minucie Taras Bondarenko został zmieniony przez Veljka Batrovicia, a za Aleksę Jovanović wszedł na boisko Saša Stojanović, co miało wzmocnić drużynę FK Radnički. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Surakę Zakarię na Emanuela Obiorę oraz Lazara Jovanovicia na Ivana Pešicia. W 72. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Filipa Stojanovicia z FK Mladost, a w 88. minucie Nikolę Čumić z drużyny przeciwnej.

Lazar Đorđević
4′ 51′ Bogdan Milošević
Stefan Đorđević8′
Ivan Milošević
Aleksa Jovanović81′
Miloš Šatara
Ivan Ostojić
54′ Predrag Pavlović
Aleksandar Todorovski45′
 17′ Vladimir Radivojević
Erik Jirka
Danilo Sekulić
Nemanja Tomić60′
90′ Lazar Jovanović
Nermin Haskić
83′ Suraka Zakaria
Dejan Meleg
90′ Ivan Pešić
Saša Stojanović81′
54′ 72′ Filip Stojanović
Nikola Čumić60′ 88′
83′ Emanuel Obiora Odita
Vladimir Đilas

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom FK Mladost w pierwszej połowie, natomiast w drugiej jedną żółtą oraz jedną czerwoną. Zawodnicy drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, a w drugiej jedną.