Liga serbska - 5. kolejka Super Ligi: FK Dinamo Vranje - FK Zemun 1-0 (1-0)

5 maja na Stadion YUMCO odbył się pojedynek 5. kolejki serbskiej Super Ligi pomiędzy drużynami Dinamo Vranje i Zemun. Mecz zakończył się zwycięstwem Dinamo Vranje 1-0. Na stadionie zasiadło 2 500 widzów.

Ž. Dimitrov 45'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Zespół Zemun wygrał aż pięć razy, zremisował trzy, a przegrał tylko dwa.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 18. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Filipowi Kukuličiciowi, piłkarzowi Zemun.

W 25. minucie Luka Ratkovic został zastąpiony przez Nemanję Cvijanovicia. W 27. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Nikoli Stevanoviciowi z zespołu gospodarzy. Niestety w 36. minucie meczu Nikola Perić bramkarz Dinamo Vranje z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Nikolę Lakicia - rezerwowego bramkarza drużyny.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Dinamo Vranje w 45. minucie spotkania, gdy Željko Dimitrov strzelił pierwszego gola. To już dwunaste trafienie tego piłkarza w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Dinamo Vranje.

Drugą połowę drużyna Zemun rozpoczęła w zmienionym składzie, za Nikolę Stojković wszedł Nikola Nešović. Między 56. a 59. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Trener Zemun postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Momčilo Mrkaić, a murawę opuścił Filip Kukuličić. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Zemun: Markowi Đaloviciowi w 81. i Nemani Tomiciowi w 88. minucie. W 87. minucie w zespole Dinamo Vranje doszło do zmiany. Davor Nedeljković wszedł za Lefterisa Matsoukasa.

Nikola Stevanović z Dinamo Vranje w doliczonym czasie gry dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej ten piłkarz został ukarany w 27. minucie. W drugiej połowie nie padły bramki.

FK Zemun
36′ Nikola Perić
Nemanja Vučić58′
27′ 90′ Nikola Stevanović
Marko Đalović81′
Miloš Ožegović
Ivan Ilić59′
 45′ Željko Dimitrov
Nenad Kiso
56′ 87′ Lefteris Matsoukas
Nikola Stojković46′
Nikola Popović
Nemanja Tomić88′
25′ Luka Ratković
Filip Kukuličić18′ 60′
Mlađan Stevanović
Nikola Ristović
36′ Nikola Lakić
Miloš Krunić
25′ Nemanja Cvijanović
Momčilo Mrkaić60′
87′ Davor Nedeljković
Nikola Nešović46′
Nikola Vukajlović
Dejan Vidić

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter wręczył jedną żółtą kartkę zawodnikom Zemun w pierwszej połowie, natomiast w drugiej cztery. Piłkarze drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej jedną żółtą oraz jedną czerwoną.

Drużyna gospodarzy wykorzystała wszystkie zmiany.

Natomiast zespół Zemun w drugiej połowie wymienił dwóch graczy.