Liga serbska - 5. kolejka Super Ligi: FK Čukarički Stankom - FK Proleter Novi Sad 3-0 (2-0)

5 maja na Stadionie na Banovom brdu w Belgradzie odbyło się spotkanie 5. kolejki serbskiej Super Ligi pomiędzy drużynami FK Čukarički i Proleteru. Starcie zakończyło się zwycięstwem FK Čukarički 3-0. Na stadionie stawiło się 300 widzów.

5. kolejka Serbia - Super Liga
2019-05-05 18:00 | Stadion: Stadion na Banovom brdu | Widzów: 300 | Arbiter: Pe. Piper
FK Čukarički Stankom
FK Proleter Novi Sad
3
0
O. Mudrinski 6',36'
S. Šapić 79'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Jedenastka Proleteru wygrała aż trzy razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Ognjen Mudrinski. To już szesnaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Veljko Birmančević z drużyny gospodarzy. Była to 30. minuta pojedynku.

Jedenastka Proleteru ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 36. minucie Ognjen Mudrinski ponownie pokonał bramkarza zmieniając wynik na 2-0.

Kibice Proleteru nie mogli już doczekać się wprowadzenia Miloša Jokicia. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Joseph Bempah. Trener FK Čukarički postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 62. minucie na plac gry wszedł Luka Luković, a murawę opuścił Veljko Birmančević.

W 65. minucie za Slobodana Novakovicia wszedł Uroš Stamenić. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Miloš Jokić, piłkarz Proleteru. W 72. minucie w zespole FK Čukarički doszło do zmiany. Slobodan Tedić wszedł za Ognjena Mudrinskiego.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FK Čukarički w 79. minucie spotkania, gdy Stefan Šapić strzelił trzeciego gola. Na 10 minut przed zakończeniem starcia arbiter wręczył kartkę Milošowi Vesiciowi z Proleteru.

W 82. minucie Luka Stojanović został zmieniony przez Marka Šaricia, co miało wzmocnić jedenastkę FK Čukarički. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Uroša Stamenicia na Mitara Ćukovicia. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-0.

Zarija Lambulić
30′ 62′ Veljko Birmančević
Ognjen Mitrović
82′ Luka Stojanović
Slobodan Novaković65′
 79′ Stefan Šapić
Nemanja Čović
 6′, 36′ 72′ Ognjen Mudrinski
Danilo Nikolić
62′ Luka Luković
Leandro Climaco Pinto
82′ Marko Šarić
Predrag Govedarica
72′ Slobodan Tedić
Miloš Jokić55′ 69′
Stefan Veličković
Uroš Stamenić65′ 84′

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.