Liga serbska - 5. kolejka Super Ligi: Crvena Zvezda Belgrad - FK Mladost Lučani 1-0 (0-0)

5 maja na Stadionie Rajko Mitić w Belgradzie odbyło się starcie 5. kolejki serbskiej Super Ligi pomiędzy drużynami Crvena Zvezda i FK Mladost. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Crvena Zvezda 1-0. Na stadionie zasiadło 6 000 widzów.

5. kolejka Serbia - Super Liga
2019-05-05 18:00 | Stadion: Stadion Rajko Mitić | Widzów: 6000 | Arbiter: D. Čolović
Crvena Zvezda Belgrad
FK Mladost Lučani
1
0
M. Pavkov 82'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 25 pojedynków drużyna Crvena Zvezda wygrała 20 razy i zanotowała jedną porażkę oraz cztery remisy.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między 10. a 45. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 53. minucie żółtą kartkę dostał Aleksandar Pejović, zawodnik FK Mladost. W 62. minucie Aleksa Vukanović zastąpił Mirka Ivanicia.

W tej samej minucie trener Crvena Zvezda postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Milan Pavkov, a murawę opuścił Dejan Joveljić. Milan Pavkov nie zawiódł oczekiwań i pokonał bramkarza przeciwników strzelając jedną bramkę. Był to już jego 12. gol w tegorocznych rozgrywkach. W 67. minucie arbiter przyznał żółtą kartkę Milanowi Bojoviciowi z FK Mladost. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Marko Gobeljić z zespołu Crvena Zvezda i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 10. minucie.

Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 80. minucie, w drużynie Crvena Zvezda za Branka Jovičicia wszedł Milan Gajić, a w zespole FK Mladost Lazar Jovanović zmienił Predraga Pavlovicia.

Pod koniec meczu jedyną bramkę meczu zdobył Milan Pavkov dla zespołu Crvena Zvezda. Bramka padła w tej samej minucie. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwunaste trafienie w sezonie.

Trener FK Mladost wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Emanuela Obiorę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Petar Bojić. W 87. minucie w drużynie FK Mladost doszło do zmiany. Miloš Ristić wszedł za Vladimira Radivojevicia. W 88. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Nikolę Leković z FK Mladost, a w 90. minucie Marka Marina z drużyny przeciwnej.

Nikola Andrić
10′ 68′ Marko Gobeljić
Nikola Leković88′
Milan Rodić
Ivan Milošević
45′ Vujadin Savić
Miloš Šatara
Dušan Jovančić
Petar Bojić39′ 84′
80′ Branko Jovičić
Petar Jovanović
90′ Marko Marin
Aleksandar Pejović53′
El Fardou Mohamed Ben Nabouhane
Vladimir Radivojević87′
62′ Dejan Joveljić
Milan Bojović67′
62′ Aleksa Vukanović
Lazar Jovanović37′ 80′
Zoran Popović
Zlatko Zečević
80′ Milan Gajić
Marko Jevremović
Nemanja Milunović
Miloš Ristić87′
Goran Čaušić
Jovan Markoski
62′ Mirko Ivanić
Predrag Pavlović80′
Veljko Simić
Uroš Sinđić
62′  82′ Milan Pavkov
Emanuel Obiora Odita84′

Zespół Crvena Zvezda był w posiadaniu piłki przez 70 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze Crvena Zvezda dostali w meczu trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy pięć żółtych.