Liga serbska - 4. kolejka Super Ligi: Partizan Belgrad - FK Mladost Lučani 2-1 (1-0)

W meczu 4. kolejki serbskiej Super Ligi, który rozegrany został 1 maja, jedenastka Partizanu zwyciężyła z FK Mladost 2-1 (1-0). Mecz na Stadionie Partizana w Belgradzie obejrzało 2 000 widzów.

4. kolejka Serbia - Super Liga
2019-05-01 18:00 | Stadion: Stadion Partizana | Widzów: 2000 | Arbiter: Z. Široki
P. Bojić 84'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 23 pojedynki zespół Partizanu wygrał 19 razy i zanotował jedną porażkę oraz trzy remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Partizanu w 11. minucie spotkania, gdy Ricardo Gomes zdobył pierwszą bramkę. To już osiemnaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Między 24. a 30. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Partizanu.

Trener FK Mladost postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Lazar Jovanović, a murawę opuścił Ivan Pešić. W 53. minucie kartką został ukarany Saša Zdjelar, piłkarz gospodarzy.

W 56. minucie Danilo Pantić zastąpił Đorđe Ivanovicia.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Partizanu, strzelając kolejnego gola. W 58. minucie wynik na 2-0 podwyższył Zoran Toszić.

Między 64. a 83. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Partizanu. Między 66. a 80. minutą, boisko opuścili piłkarze Partizanu: Nemanja Nikolić, Bojan Ostojić, na ich miejsce weszli: Goran Zakarić, Marc Valiente. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Predraga Pavlovicia, Vladimira Radivojevicia zajęli: Emanuel Obiora, Jovan Markoski.

Mimo że drużyna gości nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 72 ataki oddała tylko jeden celny strzał, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W 84. minucie wynik ustalił Petar Bojić.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Partizan: Goranowi Zakariciowi w 89. i Vladimirowi Stojkoviciowi w 90. minucie. Zespołowi FK Mladost zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Partizanu.

Bojović
90′ Vladimir Stojković
Dragan Rosić
67′ Svetozar Marković
Nikola Andrić
Nemanja Miletić
Nikola Leković24′
75′ Bojan Ostojić
Ivan Milošević
64′ Zlatan Šehović
Miloš Šatara
56′ Danilo Pantić
Petar Bojić  84′
Milan Smiljanić
Petar Jovanović25′
 58′ Zoran Toszić
Predrag Pavlović66′
53′ Saša Zdjelar
Ivan Pešić30′ 46′
70′ Nemanja Nikolić
Vladimir Radivojević80′
 11′ Ricardo Jorge Pires Gomes
Milan Bojović
Filip Kljajić
Zlatko Zečević
Miloš Ristić
75′ 83′ Marc Valiente
Stefan Dimić
Saša Ilić
Jovan Markoski80′
70′ 89′ Goran Zakarić
Uroš Sinđić
Armin Đerlek
Lazar Jovanović46′
56′ Đorđe Ivanović
Emanuel Obiora Odita66′

Zawodnicy Partizanu otrzymali w meczu sześć żółtych kartek, a ich przeciwnicy trzy.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.