Liga serbska - 30. kolejka Super Ligi: FK Voždovac - FK Radnik Surdulica 1-1 (1-0)

18 czerwca na Stadionie Event Place w Belgradzie odbyło się starcie 30. kolejki serbskiej Super Ligi pomiędzy drużynami Voždovaca i FK Radnik. Pojedynek zakończył się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 500 widzów.

30. kolejka Serbia - Super Liga
2020-06-18 21:00 | Stadion: Stadion Event Place | Widzów: 500 | Arbiter: N. Radaković
FK Voždovac
FK Radnik Surdulica
1
1
L. Zličić 45'
N. Pejčinović 78' (samob.)

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 meczów drużyna Voždovaca wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo pięć razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 33. minucie Ognjen Dimitrić zastąpił Vuka Mitoševicia.

Pod koniec pierwszej połowy piłkarze Voždovaca nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 45. minucie bramkę zdobył Lazar Zličić.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Voždovaca.

Na drugą połowę drużyna FK Radnik wyszła w zmienionym składzie, za Bratislava Pejčicia, Witana Sulaemana weszli Ranko Jokić, Milan Makarić. Trener Voždovaca postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 56. minucie na plac gry wszedł Dragan Stoisavljević, a murawę opuścił Marko Živković.

Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 62. minucie, w zespole Voždovaca za Filipa Stuparevicia wszedł Luka Cvetićanin, a w drużynie FK Radnik Filip Stanisavljević zmienił Lazara Kojicia. Między 66. a 78. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej.

W 78. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Voždovaca Nemanja Pejčinović. Na 10 minut przed zakończeniem starcia żółtą kartkę dostał Uroš Stojanović z drużyny gości.

W 82. minucie czerwoną kartkę obejrzał Ivan Milosavljević, tym samym zespół gospodarzy musiał końcówkę grać w dziesiątkę, ale utrzymał korzystny wynik. Między 85. a 90. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. W 86. minucie Nikola Mikić został zmieniony przez Lukę Jakovljevicia, a za Lazara Zličicia wszedł na boisko Pavle Radulović, co miało wzmocnić drużynę Voždovaca. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ranka Jokicia na Bogdana Stojkovicia.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Ivan Kostić
78′ Nenad Cvetković
Ivan Kričak66′
Stefan Hajdin
Uroš Stojanović80′
85′ 86′ Nikola Mikić
Zoran Danoski75′
78′ (samob.) Nemanja Pejčinović
Ognjen Dimitrić33′
56′ Marko Živković
Predrag Đorđević
Edin Ajdinović
Sead Islamović
68′ 82′ Ivan Milosavljević
Bratislav Pejčić46′
 45′ 86′ Lazar Zličić
Filip Stanisavljević62′
Aleksa Janković
Witan Sulaeman46′
62′ Filip Stuparević
Bogdan Stamenković
Despot Mihailović
Nemanja Kostić
Vasilije Bakić
Ranko Jokić46′ 88′
86′ Luka Jakovljević
Ronaldo Demić
Vasilije Mijailović
Lazar Kojić62′ 90′
62′ 90′ Luka Cvetićanin
Milan Makarić46′
86′ Pavle Radulović
Vuk Mitošević33′
56′ Dragan Stoisavljević
Bogdan Stojković88′

Pomimo wyraźnej przewagi zespołu Voždovaca nie udało się pokonać przeciwników, pomimo tego że oddała ona sześć celnych strzałów.

Arbiter przyznał cztery żółte kartki oraz jedną czerwoną zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom FK Radnik pokazał cztery żółte.

Zespół Voždovaca w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna gości wymieniła pięciu graczy.