Liga serbska - 30. kolejka Super Ligi: FK Vojvodina Nowy Sad - Partizan Belgrad 1-0 (1-0)

W spotkaniu 30. kolejki serbskiej Super Ligi, które rozegrane zostało 19 czerwca, jedenastka Vojvodinej zwyciężyła z Partizanem 1-0 (1-0). Mecz na Stadionie Karađorđe w Nowym Sadzie obejrzało 5 500 widzów.

30. kolejka Serbia - Super Liga
2020-06-19 19:00 | Stadion: Stadion Karađorđe | Widzów: 5500 | Arbiter: M. Djordjić
FK Vojvodina Nowy Sad
Partizan Belgrad
1
0
N. Čović 14'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 61 razy. Drużyna Partizanu wygrała aż 35 razy, zremisowała 11, a przegrała tylko 15.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między trzecią a 14. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Partizanu i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Vojvodinej w 14. minucie spotkania, gdy Nemanja Čović strzelił z karnego pierwszego gola. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Vojvodina: Sinišy Saničaninowi w 26. i Momčilowi Mrkaiciowi w 45. minucie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Vojvodinej.

Na drugą połowę jedenastka Partizanu wyszła w zmienionym składzie, za Sašę Zdjelar wszedł Bibras Natcho. Trener Vojvodinej postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Dejan Zukić, a murawę opuścił Nemanja Čović.

A kibice Partizanu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Seydoubę Soumaha. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie aż 10 zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Filip Stevanović. W 67. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Aranđela Stojkovicia z Vojvodinej, a w 68. minucie Igora Vujačicia z drużyny przeciwnej. W tej samej minucie Momčilo Mrkaić został zmieniony przez Mladena Devetaka.

W 76. minucie Lazar Marković został zmieniony przez Nikolę Štulić, a za Lazara Pavlovicia wszedł na boisko Slobodan Stanojlović, co miało wzmocnić zespół Partizanu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Petara Bojicia na Miodraga Gemovicia oraz Miljana Vukadinoviča na Mihajla Neškovicia. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Partizan: Rajkowi Brežančiciowi w 80. i Nikoli Štulić w 84. minucie. W drugiej połowie nie padły bramki.

Igor Vujačić68′
26′ Siniša Saničanin
Lazar Marković76′
67′ Aranđel Stojković
Lazar Pavlović87′
83′ Petar Bojić
Milan Smiljanić
Nikola Drinczić
Saša Zdjelar14′ 46′
90′ Miljan Vukadinovič
Đorđe Ivanović
 14′ (k.) 12′ 46′ Nemanja Čović
Bojan Matić3′
45′ 68′ Momčilo Mrkaić
Filip Stevanović64′
Emil Rockov
Nemanja Stevanović
68′ Mladen Devetak
Strahinja Pavlović
Đorđe Đurić
Slobodan Urošević
Ognjen Đuričin
Bibras Natcho46′
83′ Miodrag Gemović
Seydouba Soumah64′
90′ Mihajlo Nešković
Slobodan Stanojlović87′
46′ Dejan Zukić
Nikola Štulić76′ 84′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia w pierwszej połowie pokazał dwie żółte kartki piłkarzom gości, a w drugiej trzy. Zawodnicy Vojvodinej dostali w pierwszej połowie trzy żółte kartki, natomiast w drugiej dwie mniej.

Obie jedenastki wymieniły po czterech zawodników w drugiej połowie.