Liga serbska - 30. kolejka Super Ligi: FK Radnički Niš - FK Bačka Topola 3-1 (3-1)

W meczu 30. kolejki serbskiej Super Ligi, który rozegrany został 19 czerwca, zespół FK Radnički wygrał z FK Bačka Topola 3-1 (3-1). Mecz na Gradskim Stadionie Čair w Niszu obejrzało 3 000 widzów.

30. kolejka Serbia - Super Liga
2020-06-19 21:00 | Stadion: Gradski Stadion Čair | Widzów: 3000 | Arbiter: S. Ostraćanin
S. Tomanović 26'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu FK Bačka Topola.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W szóstej minucie sędzia ukarał żółtą kartką Srđana Grabeža, piłkarza gości.

Srđan Grabež z FK Bačka Topola w dziewiątej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej ten piłkarz został ukarany w szóstej minucie. W 10. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Vladimirowi Silađiemu z FK Bačka Topola.

Niedługo po rozpoczęciu meczu Nikola Čumić wywołał eksplozję radości wśród kibiców FK Radnički , strzelając gola w 14. minucie pojedynku. To już dwunaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 18. minucie żółtą kartką został ukarany Stefan Mihajlović, piłkarz FK Radnički.

Zespół FK Bačka Topola ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W tej samej minucie wynik na 2-0 podwyższył Stefan Mihajlović. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czternaste trafienie w sezonie.

Piłkarze FK Bačka Topola szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 26. minucie bramkę kontaktową zdobył Saša Tomanović.

W 27. minucie żółtą kartkę otrzymał Dušan Pantelić z zespołu gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FK Radnički w 43. minucie spotkania, gdy Stefan Mihajlović strzelił trzeciego gola. W ostatniej minucie pierwszej połowy żółtą kartkę dostał Đuro Zec z FK Bačka Topola.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-1.

W 64. minucie w drużynie FK Radnički doszło do zmiany. Stefan Mitrović wszedł za Sašę Stojanovicia. W 67. minucie Bojan Balaž został zastąpiony przez Nebojšę Skopljaka.

W tej samej minucie trener FK Bačka Topola postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Borko Duronjić, a murawę opuścił Vasilije Đurić. A trener FK Radnički wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Urosa Miloradovicia. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Dušan Pantelić. Między 85. a 90. minutą, boisko opuścili zawodnicy FK Bačka Topola: Đuro Zec, Vladimir Silađi, Nenad Lukić, na ich miejsce weszli: Mladen Galić, Igor Kudrić, Luka Pantović. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Nikoli Čumić, Stefana Mihajlovicia zajęli: Andrija Sekulić, Nemanja Kojić.

Bojan Balaž67′
27′ 72′ Dušan Pantelić
Srđan Grabež6′ 9′
Aleksandar Pejović
Nenad Lukić90′
64′ Saša Stojanović
Saša Tomanović  26′
Nemanja Subotić
Janko Tumbasević
Ognjen Bjeličić
Vasilije Đurić67′
 14′ 85′ Nikola Čumić
Vladimir Silađi10′ 90′
 18′, 43′ 18′ 85′ Stefan Mihajlović
Đuro Zec45′ 88′
Stefan Ilić
Nenad Filipović
Petar Ćirković
Igor Kudrić90′
72′ Uros Miloradović
Nebojša Skopljak67′
Dragan Nedeljković
Luka Pantović90′
85′ Andrija Sekulić
Borko Duronjić67′
85′ Nemanja Kojić
Mladen Galić88′
64′ Stefan Mitrović
Jovan Mitrović

Piłkarze FK Bačka Topola obejrzeli w meczu trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy dwie żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna FK Bačka Topola w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.