Liga serbska - 30. kolejka Super Ligi: FK Javor Ivanjica - FK Inđija 5-0 (2-0)

20 czerwca na Stadionie Ivanjica w Ivanjicy odbyło się spotkanie 30. kolejki serbskiej Super Ligi pomiędzy drużynami FK Javor i Inđii. Mecz zakończył się zwycięstwem FK Javor 5-0. Na stadionie zasiadło 300 widzów.

30. kolejka Serbia - Super Liga
2020-06-20 14:30 | Stadion: Stadion Ivanjica | Widzów: 300 | Arbiter: A. Stojanović
N. Sević 67'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Zespół FK Javor wygrał aż siedem razy, zremisował trzy, a przegrał tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FK Javor w 25. minucie spotkania, gdy Ivan Rogač zdobył pierwszą bramkę.

Jedenastka Inđii ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. Na dziewięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy wynik na 2-0 podwyższył Luka Radivojević.

Trener Inđii postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Mihajlo Banjac, a murawę opuścił Ognjen Krasić. Na drugą połowę drużyna Inđii wyszła w zmienionym składzie, za Nemanję Bosančicia wszedł Vladan Milosavljev.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 51. minucie na listę strzelców wpisał się Nikola Petković. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szesnaste trafienie w sezonie.

W 57. minucie Ivan Cvetković został zastąpiony przez Sašę Vargę.

Niedługo później Saša Varga wywołał eksplozję radości wśród kibiców FK Javor, zdobywając kolejną bramkę w 59. minucie pojedynku. W 60. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Aleksa Jovanović, Vasilije Janjić, a na ich miejsce weszli Milan Janjić, Nebojša Bastajić.

Na murawie, jak to często zdarzało się FK Javor w tym sezonie, pojawił się Nenad Sević, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 63. minucie Aliję Krnicia. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. W tej samej minucie w jedenastce FK Javor doszło do zmiany. Nemanja Mladenović wszedł za Lazara Nikolicia.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FK Javor w 67. minucie spotkania, gdy Nenad Sević strzelił piątego gola. W 68. minucie Luka Cucin został zmieniony przez Nikolę Dimitrijević, co miało wzmocnić zespół Inđii. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Miroslava Maričicia na Ognjena Lukovicia w 89. minucie oraz Ivana Rogača na Željka Basaricia w tej samej minucie.

W 71. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Lukę Radivojevicia z FK Javor, a w 74. minucie Stefana Purticia z drużyny przeciwnej. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 5-0.

Luka Cucin68′
57′ Ivan Cvetković
Luka Čermelj
89′ Miroslav Maričić
Mihailo Jovanović
63′ Lazar Nikolić
Miloš Mihajlov
 51′ Nikola Petković
Nebojša Bastajić60′
 36′ 71′ Luka Radivojević
Milan Janjić60′
 25′ 89′ Ivan Rogač
Ognjen Krasić46′
Vanja Zvekanov
Stefan Purtić74′
63′ Alija Krnić
Brana Ilić
Dobrivoje Poledica
Miloje Preković
63′  67′ Nenad Sević
Aleksa Jovanović60′
89′ Željko Basarić
Mihajlo Banjac46′
89′ Ognjen Luković
Nikola Dimitrijević68′
63′ Nemanja Mladenović