Liga serbska - 30. kolejka Super Ligi: Crvena Zvezda Belgrad - FK Proleter Novi Sad 2-1 (2-1)

W meczu 30. kolejki serbskiej Super Ligi, który rozegrany został 20 czerwca, drużyna Crvena Zvezda wygrała z Proleterem 2-1 (2-1). Mecz na Stadionie Rajko Mitić w Belgradzie obejrzało 18 362 widzów.

30. kolejka Serbia - Super Liga
2020-06-20 19:15 | Stadion: Stadion Rajko Mitić | Widzów: 18362 | Arbiter: M. Ivković
A. Andrejević 6'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Jedenastka Crvena Zvezda wygrała aż pięć razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W szóstej minucie Aleksandar Andrejević dał prowadzenie swojej drużynie.

Piłkarze gospodarzy odpowiedzieli strzeleniem gola. W 18. minucie bramkę wyrównującą zdobył Mateo García.

Kibice Crvena Zvezda nie mogli już doczekać się wprowadzenia Mirka Ivanicia. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić El Ben Nabouhane. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić zwycięską bramkę.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Crvena Zvezda w 37. minucie spotkania, gdy Milan Gajić strzelił drugiego gola. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-1.

Na drugą połowę zespół Crvena Zvezda wyszedł w zmienionym składzie, za Milana Pavkova wszedł Tómané. Trener Proleteru postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Uglješa Radinović, a murawę opuścił Branislav Jovanović.

W 57. minucie kartkę dostał Milan Rodić z Crvena Zvezda. W 65. minucie Branko Jovičić zastąpił Sékou Sanogo. Między 68. a 75. minutą, boisko opuścili zawodnicy Proleteru: Leandro Pinto, Petar Karaklajić, Siniša Babić, Milan Mirosavljev, na ich miejsce weszli: Dušan Joković, Slobodan Novaković, Srđan Šćepanović, Anes Rušević. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Aleksy Vukanović, Mateo Garcíi zajęli: Miloš Vulić, Andrija Radulović.

Między 72. a 88. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Crvena Zvezda i jedną drużynie przeciwnej.

Aleksandar Andrejević  6′
 37′ Milan Gajić
Branislav Jovanović46′
88′ Nemanja Milunović
Leandro Climaco Pinto68′
57′ Milan Rodić
Aleksandar Tanasin
 18′ 74′ Mateo Ezequiel García
Siniša Babić68′
65′ Branko Jovičić
Petar Karaklajić68′
72′ Veljko Nikolić
Ognjen Mitrović
20′ El Fardou Mohamed Ben Nabouhane
Aleksa Pejić
46′ Milan Pavkov
Lazar Marjanović88′
74′ Aleksa Vukanović
Milan Mirosavljev75′
Zoran Popović
Ivan Knežević
Srđan Babić
Dušan Joković68′
20′ Mirko Ivanić
Milorad Balabanović
74′ Andrija Radulović
Slobodan Novaković68′
65′ Sékou Junior Sanogo
Uglješa Radinović46′
74′ Miloš Vulić
Srđan Šćepanović68′
46′ António Manuel Fernandes Mendes
Anes Rušević75′

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Obie drużyny wymieniły po pięciu graczy.