Liga serbska - 3. kolejka Super Ligi: Spartak Subotica - FK Bačka Topola 1-2 (1-1)

W meczu 3. kolejki serbskiej Super Ligi, który rozegrany został 4 sierpnia, drużyna Spartaka Subotica przegrała z FK Bačka Topola 1-2 (1-1). Mecz na Gradski Stadion obejrzało 2 700 widzów.

3. kolejka Serbia - Super Liga
2019-08-04 20:00 | Stadion: Gradski Stadion | Widzów: 2700 | Arbiter: N. Gajdobranski
D. Milićević 73'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W trzeciej minucie po rozpoczęciu arbiter wręczył żółtą kartkę Milošowi Ostojiciowi z drużyny gospodarzy.

Już na początku meczu piłkarze FK Bačka Topola nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Nenad Lukić.

Między 13. a 40. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom FK Bačka Topola i jedną drużynie przeciwnej.

Zawodnicy gospodarzy odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 41. minucie gola wyrównującego strzelił Nemanja Obradović.

W 45. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Boris Varga z drużyny FK Bačka Topola i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 40. minucie. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Drugą połowę zespół FK Bačka Topola rozpoczął w zmienionym składzie, za Nenada Lukicia wszedł Filip Babić. Trener Spartaka Subotica postanowił zagrać agresywniej. W 60. minucie zmienił pomocnika Nikolę Srećkovicia i na pole gry wprowadził napastnika Stefana Denkovicia. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

W 72. minucie Lazar Tufegdžić został zmieniony przez Nemanję Mladenovicia.

Trzeba było trochę poczekać, aby Dejan Milićević wywołał eksplozję radości wśród kibiców FK Bačka Topola, zdobywając kolejną bramkę w 73. minucie pojedynku. Między 77. a 86. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

W 80. minucie Filip Arsenijević został zmieniony przez Borka Duronjicia, a za Vladimira Silađiego wszedł na boisko Mladen Galić, co miało wzmocnić drużynę FK Bačka Topola. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Branimira Jočicia na Sho Yamamotę. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-2.

Silađi
3′ Miloš Ostojić
Nenad Filipović
83′ Branimir Jočić
Janko Tumbasević20′
13′ 60′ Nikola Srećković
Boris Varga40′ 45′
Stefan Šormaz
Filip Arsenijević80′
72′ Lazar Tufegdžić
Dejan Milićević  73′ 81′
 41′ Nemanja Obradović
Vladimir Silađi90′
Ivan Dokić
Nemanja Jorgić
Filip Jović
Filip Babić46′
72′ Nemanja Mladenović
Vladimir Branković
Vladan Vidaković
Ersan Rovčanin
60′ 86′ Stefan Denković
David Šinkovič
Nikola Tripković
Borko Duronjić80′
83′ Sho Yamamoto
Mladen Galić90′

Zawodnicy FK Bačka Topola dostali w meczu pięć żółtych kartek i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy trzy żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.