Liga serbska - 3. kolejka Super Ligi: Spartak Subotica - FK Bačka Palanka 0-1 (0-0)

25 kwietnia na Gradski Stadion odbył się mecz 3. kolejki serbskiej Super Ligi pomiędzy drużynami Spartaka Subotica i FK Bačka. Starcie zakończyło się zwycięstwem FK Bačka 1-0. Pojedynek obejrzało 500 widzów.

D. Žarković 80'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Drużyna Spartaka Subotica wygrała aż osiem razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko dwa.

Od pierwszych minut drużyna FK Bačka zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Spartaka Subotica była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Drugą połowę zespół FK Bačka rozpoczął w zmienionym składzie, za Marka Panticia wszedł Nikola Radović. W 62. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Lukę Cucin ze Spartaka Subotica, a w 68. minucie Stefana Jovanovicia z drużyny przeciwnej.

W 75. minucie za Stefana Šormaza wszedł Nikola Tripković. Chwilę później trener FK Bačka postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 77. minucie na plac gry wszedł Milan Spremo, a murawę opuścił Milan Makarić.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FK Bačka w 80. minucie spotkania, gdy Dragan Žarković zdobył pierwszą bramkę. Kibice Spartaka Subotica nie mogli już doczekać się wprowadzenia Vladimira Torbicę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Slađan Rakić.

Na dwie minuty przed zakończeniem spotkania w zespole FK Bačka doszło do zmiany. Nikola Žakula wszedł za Uglješę Radinovicia. W 90. minucie kartką został ukarany Darko Gojković, piłkarz FK Bačka.

Bojan Zogović
62′ Luka Cucin
Nebojša Gavrić
83′ Slađan Rakić
Milan Makarić77′
75′ Stefan Šormaz
Vido Marković
83′ Vladimir Torbica
Luka Mićić
75′ Nikola Tripković
Nikola Radović46′

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom FK Bačka przyznał dwie.

Jedenastka Spartaka Subotica w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.

Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.

Już w najbliższą środę drużyna FK Bačka zawalczy o kolejne punkty na wyjeździe. Jej przeciwnikiem będzie FK Zemun. Tego samego dnia FK Mačva Šabac będzie gościć drużynę Spartaka Subotica.