Liga serbska - 3. kolejka Super Ligi: Partizan Belgrad - FK Javor Ivanjica 4-0 (3-0)

W pojedynku 3. kolejki serbskiej Super Ligi, który rozegrany został 9 sierpnia, jedenastka Partizanu wysoko wygrała z FK Javor 4-0 (3-0). Spotkanie odbyło się na Stadionie Partizana w Belgradzie.

T. Asano 75'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 29 razy. Drużyna Partizanu wygrała aż 24 razy, zremisowała pięć, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Partizanu w 13. minucie spotkania, gdy Umar Sadiq strzelił pierwszego gola.

W 18. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Umar Sadiq z Partizanu.

Niedługo później Seydouba Soumah wywołał eksplozję radości wśród kibiców Partizanu, strzelając kolejnego gola w 25. minucie starcia. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę drużyna FK Javor wyszła w zmienionym składzie, za Lukę Radivojevicia, Nemanję Mladenovicia weszli Srđan Šćepanović, Lazar Nikolić. Jedyną kartkę w meczu obejrzał Aleksandar Lutovac z zespołu gospodarzy. Była to 58. minuta meczu.

W 65. minucie za Filipa Stevanovicia wszedł Đorđe Ivanović. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce FK Javor doszło do zmiany. Anes Rušević wszedł za Ibrahima Tankę.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Partizanu w 75. minucie spotkania, gdy Takuma Asano zdobył czwartą bramkę. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 4-0.

Filip Pavišić
 75′ 85′ Takuma Asano
Miroslav Maričić
58′ Aleksandar Lutovac
Nemanja Mladenović46′
 25′ 78′ Seydouba Soumah
Nedeljko Pišćević
78′ Aleksandar Šćekić
Luka Radivojević46′
Saša Zdjelar
Vanja Zvekanov
 13′, 18′ 85′ Umar Sadiq Mesbah
Luka Luković85′
65′ Filip Stevanović
Nenad Sević85′
85′ Nikola Čolić
Nikola Tričković
Lazar Pavlović
Marko Jevtić
78′ Milan Smiljanić
Lazar Nikolić46′
65′ Đorđe Ivanović
Srđan Šćepanović46′
Nemanja Jović
Bojan Jelić
85′ Bojan Matić
Vladimir Jovanović
78′ Dennis Stojković
Anes Rušević67′

Drużyna Partizanu zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała siedem celnych strzałów.

Sędzia nie ukarał zawodników FK Javor żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał jedną żółtą.

Drużyna Partizanu w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała czterech zmian.