Liga serbska - 3. kolejka Super Ligi: FK Radnički Niš - FK Čukarički Stankom 2-2 (1-1)

W spotkaniu 3. kolejki serbskiej Super Ligi, które rozegrane zostało 25 kwietnia, zespół FK Radnički zremisował z FK Čukarički 2-2 (1-1). Mecz na Gradskim Stadionie Čair w Niszu obejrzało 1 500 widzów.

3. kolejka Serbia - Super Liga
2019-04-25 15:30 | Stadion: Gradski Stadion Čair | Widzów: 1500 | Arbiter: Pe. Piper
L. Stojanović 11',90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 26 starć drużyna FK Radnički wygrała 12 razy i zanotowała osiem porażek oraz sześć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to piłkarze FK Čukarički otworzyli wynik. W 11. minucie bramkę zdobył Luka Stojanović. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

Drużyna FK Čukarički niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 13 minut, jedenastka gospodarzy doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Lazar Ranđelović. To już siódme trafienie tego piłkarza w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Na drugą połowę jedenastka FK Čukarički wyszła w zmienionym składzie, za Ognjena Mudrinskiego wszedł Slobodan Tedić. Trener FK Radnički postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 55. minucie na plac gry wszedł Ryota Noma, a murawę opuścił Taras Bondarenko.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę FK Radnički przyniosły efekt bramkowy. W 61. minucie Nermin Haskić dał prowadzenie swojej jedenastce. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 21 zdobytych bramek.

W 67. minucie Samuel Owusu zastąpił Veljka Birmančevicia. Między 70. a 86. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom FK Radnički i jedną drużynie przeciwnej. Trener FK Čukarički wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Asmira Kajevicia. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie sześć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Marko Docić. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić wyrównującą bramkę.

W 90. minucie sędzia pokazał kartkę Radovanowi Pankovowi, zawodnikowi gospodarzy.

Zespół gości otrząsnął się z chwilowego letargu. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W doliczonej pierwszej minucie meczu Luka Stojanović ponownie pokonał bramkarza zmieniając wynik na 2-2.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-2.

Nemanja Stevanović
55′ Taras Bondarenko
Miroslav Bogosavac
76′ Đorđe Crnomarković
Boris Kopitović
86′ Stefan Đorđević
Marko Docić86′
90′ Radovan Pankov
Stefan Kovač
Aleksandar Todorovski
Luka Luković
Nikola Drinczić
Samuel Kwame Owusu67′
78′ 81′ Petar Grbić
Darko Puškarić70′
71′ Saša Stojanović
Luka Stojanović  11′, 90′
 61′ Nermin Haskić
Stefan Šapić
 24′ Lazar Ranđelović
Ognjen Mudrinski46′
Milorad Kojić
Nemanja Belić
71′ Aleksa Jovanović
Veljko Birmančević67′
Aleksandar Jovanović
Aleksandar Đorđević
55′ Ryota Noma
Asmir Kajević86′
Petar Petrovic
Marko Šarić
81′ Nikola Čumić
Slobodan Tedić46′
Slađan Nikodijević
Stefan Veličković

Arbiter pokazał cztery żółte kartki piłkarzom FK Radnički, a zawodnikom gości przyznał jedną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższy wtorek zespół FK Radnički zawalczy o kolejne punkty na wyjeździe. Jego przeciwnikiem będzie FK Proleter Novi Sad. Natomiast w środę FK Napredak Kruševac zagra z jedenastką FK Čukarički na jej terenie.