Liga serbska - 3. kolejka Super Ligi: FK Napredak Kruševac - FK Proleter Novi Sad 2-0 (1-0)

W meczu 3. kolejki serbskiej Super Ligi, który rozegrany został 25 kwietnia, drużyna FK Napredak wygrała z Proleterem 2-0 (1-0). Mecz na Stadionie Mladost w Kruševacu obejrzało 500 widzów.

3. kolejka Serbia - Super Liga
2019-04-25 18:00 | Stadion: Stadion Mladost | Widzów: 500 | Arbiter: M. Milanović
FK Napredak Kruševac
FK Proleter Novi Sad
2
0
E. Alivodić 18'
M. Zukanović 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Jedenastka FK Napredak wygrała aż pięć razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FK Napredak w 18. minucie spotkania, gdy Enver Alivodić strzelił pierwszego gola.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny FK Napredak.

Trener FK Napredak postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Nikola Eskić, a murawę opuścił Andrej Ilić. Na drugą połowę zespół FK Napredak wyszedł w zmienionym składzie, za Igora Ivanovica wszedł Milos Zukanovic. Także jedenastka Proleteru rozpoczęła w zmienionym składzie, za Miloša Jokicia wszedł Nikola Ilić.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Proleter: Nikoli Ilić w 61. i Ognjenowi Mitroviciowi w 65. minucie. W 79. minucie za Envera Alivodicia wszedł Anes Rušević.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W 90. minucie wynik na 2-0 podwyższył Milos Zukanovic.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Aleksandar Tanasin
 18′ 79′ Enver Alivodić
Miloš Jokić46′
Ivan Đorić
Ognjen Mitrović65′
46′ Igor Ivanović
Uroš Stamenić90′
46′ Andrej Ilić
Miljan Jablan
46′ Nikola Eskić
David Petrović90′
Filip Jović
Joseph 'Joja' Owusu Bempah
Luka Stevanović
Nikola Ilić46′ 61′
79′ Anes Rušević
Miloš Janković83′
46′  90′ Milos Zukanović

Sędzia nie ukarał piłkarzy FK Napredak żadną kartką, natomiast zawodnikom gości wręczył dwie żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.