Liga serbska - 3. kolejka Super Ligi: FK Mačva Šabac - FK Zemun 1-5 (1-2)

25 kwietnia na Stadionie FK Mačva w Šabacu odbył się mecz 3. kolejki serbskiej Super Ligi pomiędzy drużynami FK Mačva i Zemun. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Zemun 5-1. Starcie obejrzało 1 000 widzów.

3. kolejka Serbia - Super Liga
2019-04-25 18:00 | Stadion: Stadion FK Mačva | Widzów: 1000 | Arbiter: N. Anđelovski
N. Tomić 66'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W dziewiątej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Filip Kukuličić.

W 11. minucie arbiter wyrzucił z boiska Igora Ristivojevicia z FK Mačva. W 17. minucie Đorđe Šušnjar został zmieniony przez Slavka Maricia.

Zespół FK Mačva ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości , strzelając kolejnego gola. W 26. minucie celnym strzałem popisał się Ivan Ilić.

W 34. minucie żółtą kartkę dostał Marko Đalović, piłkarz gości.

Zawodnicy FK Mačva odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 40. minucie gola kontaktowego strzelił Filip Pejović.

Trener Zemun postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Nemanja Tomić, a murawę opuścił Andreja Stojanović. Nemanja Tomić spełnił oczekiwania trenera strzelając jedną bramkę. Był to jego pierwszy gol w tegorocznych rozgrywkach.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 56. minucie wynik na 1-3 podwyższył Nikola Ristović.

W 57. minucie w zespole Zemun doszło do zmiany. Nikola Nešović wszedł za Marka Đalovicia. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację po godzinie gry, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Filipowi Kukuličiciowi i Nenadowi Gavriciowi.

Niedługo później Nemanja Tomić wywołał eksplozję radości wśród kibiców Zemun, zdobywając kolejną bramkę w 66. minucie pojedynku. W 67. minucie w zespole FK Mačva doszło do zmiany. Aleksandar Stevanović wszedł za Aleksandara Đokovicia.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Zemun w 78. minucie spotkania, gdy Filip Kukuličić strzelił piątego gola. Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 81. minucie, w drużynie Zemun za Filipa Kukuličicia wszedł Dejan Vidić, a w zespole FK Mačva Nenad Gavrić zmienił Nenada Jovanovicia.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-5.

Emir Azemović
 40′ Filip Pejović
Andrija Mijailović
11′ Igor Ristivojević
Siniša Mladenović
Nemanja Tošić
Nemanja Vučić
61′ 81′ Nenad Gavrić
Andreja Stojanović46′
67′ Aleksandar Đoković
Filip Kukuličić  9′, 78′ 61′ 81′
17′ Đorđe Šušnjar
Nikola Ristović  56′
Miloš Savić
Miloš Krunić
17′ Slavko Marić
Momčilo Mrkaić
81′ Nenad Jovanović
Nikola Nešović57′
67′ Aleksandar Stevanović
Dejan Vidić81′

Sędzia wręczył jedną czerwoną kartkę zawodnikom gospodarzy w pierwszej połowie, a w drugiej jedną żółtą. Piłkarze drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej także jedną.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.