Liga serbska - 29. kolejka Super Ligi: Rad Belgrad - FK Voždovac 0-2 (0-0)

W starciu 29. kolejki serbskiej Super Ligi, które rozegrane zostało 12 czerwca, drużyna Radu przegrała z Voždovacem 0-2 (0-0). Mecz na Stadionie Kralj Petar Prvi w Belgradzie obejrzało 700 widzów.

29. kolejka Serbia - Super Liga
2020-06-12 20:00 | Stadion: Stadion Kralj Petar Prvi | Widzów: 700 | Arbiter: M. Marković
Rad Belgrad
FK Voždovac
0
2
S. Hajdin 55'
D. Stoisavljević 79'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 21 spotkań drużyna Voždovaca wygrała 11 razy i zanotowała siedem porażek oraz trzy remisy.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Między 28. a 45. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

W pierwszych minutach drugiej połowy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Veljko Trifunović osłabiając drużynę gospodarzy. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 28. minucie. Kibice Voždovaca nie mogli już doczekać się wprowadzenia Viktora Živojinovicia. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Luka Cvetićanin. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić dającego prowadzenie gola.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Voždovaca w 55. minucie spotkania, gdy Stefan Hajdin zdobył pierwszą bramkę. W 60. minucie Dušan Živković został zastąpiony przez Uroša Damnjanovicia.

W 68. minucie w drużynie Voždovaca doszło do zmiany. Dragan Stoisavljević wszedł za Lazara Zličicia. Po chwili trener Radu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 77. minucie na plac gry wszedł Vanja Ilić, a murawę opuścił Jovan Zogović.

Trzeba było trochę poczekać, aby Dragan Stoisavljević wywołał eksplozję radości wśród kibiców Voždovaca, strzelając kolejnego gola w 79. minucie starcia. Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie dostał Luka Jakovljević z zespołu gości. Była to 88. minuta pojedynku.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-2.

Marko Ilić
45′ Đorđe Bašanović
Stefan Hajdin  55′
85′ Marko Dobrijević
Nikola Mikić
Milan Lazarević
Nemanja Pejčinović
85′ Branislav Milošević
Marko Živković45′ 85′
43′ Aleksandar Trninić
Edin Ajdinović
Aleksandar Busnić
Luka Cvetićanin53′
60′ Dušan Živković
Ivan Milosavljević
85′ Andrija Kaluđerović
Lazar Zličić68′
28′ 49′ Veljko Trifunović
Aleksa Janković
77′ Jovan Zogović
Filip Stuparević85′
Danijel Mićanović
Marko Trkulja
85′ Ljubomir Kovačević
Vasilije Bakić
85′ Marko Nikolić
Luka Jakovljević85′ 88′
Petar Stojanović
Marko Gjorgjievski
60′ Uroš Damnjanović
Pavle Radulović85′
85′ Marko Dedijer
Dragan Stoisavljević68′  79′
77′ Vanja Ilić
Viktor Živojinović53′

Arbiter przyznał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy w pierwszej połowie, a w drugiej jedną czerwoną. Zawodnicy drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej także jedną.

Drużyna Radu w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał czterech zmian.