Reklama

Reklama

Liga serbska - 29. kolejka Super Ligi: FK Proleter Novi Sad - FK Javor Ivanjica 2-2 (1-1)

12 czerwca na Stadionie Karađorđe w Nowym Sadzie odbył się pojedynek 29. kolejki serbskiej Super Ligi pomiędzy drużynami Proleteru i FK Javor. Mecz zakończył się remisem 2-2. Na stadionie stawiło się 400 widzów.

12 czerwca  na Stadionie Karađorđe w Nowym Sadzie odbył się pojedynek  29. kolejki serbskiej Super Ligi pomiędzy drużynami Proleteru  i FK Javor. Mecz zakończył się remisem 2-2. Na stadionie stawiło się 400 widzów.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na sześć starć jedenastka Proleteru wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo cztery razy. Żaden pojedynek nie zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu zawodnicy FK Javor nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. Po kwadransie gry na listę strzelców wpisał się Filip Pavišić.

Piłkarze Proleteru nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 44. minucie bramkę wyrównującą zdobył Dušan Joković.

Reklama

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 47. minucie kartkę dostał Leandro Pinto z Proleteru. Trener Proleteru postanowił zagrać agresywniej. W 53. minucie zmienił pomocnika Srđana Šciepanovicia i na pole gry wprowadził napastnika Lazara Marjanovicia, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

W 58. minucie za Aliję Krnicia wszedł Nenad Sević. W tej samej minucie w zespole FK Javor doszło do zmiany. Nemanja Mladenović wszedł za Sašę Vargę.

Niedługo później Nikola Petković wywołał eksplozję radości wśród kibiców FK Javor, strzelając kolejnego gola w tej samej minucie starcia. To już piętnaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 62. minucie Uglješa Radinović został zmieniony przez Branislava Jovanovicia, a za Petara Karaklajicia wszedł na boisko Slobodan Novaković, co miało wzmocnić drużynę Proleteru. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lukę Radivojevicia na Ivana Rogača.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Proleteru przyniosły efekt bramkowy. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił Milan Mirosavljev. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Między 72. a 90. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom FK Javor i jedną drużynie przeciwnej. W 77. minucie Vanja Zvekanov został zmieniony przez Željka Basaricia, co miało wzmocnić zespół FK Javor. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Milana Mirosavljeva na Anesa Ruševicia. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-2.

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Jedni i drudzy wymienili po czterech zawodników w drugiej połowie.

20 czerwca zespół FK Javor zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jego rywalem będzie FK Inđija. Tego samego dnia Crvena Zvezda Belgrad będzie przeciwnikiem jedenastki Proleteru w meczu, który odbędzie się w Belgradzie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL