Liga serbska - 28. kolejka Super Ligi: Spartak Subotica - Partizan Belgrad 3-2 (1-2)

W starciu 28. kolejki serbskiej Super Ligi, które rozegrane zostało 6 czerwca, drużyna Spartaka Subotica wygrała z Partizanem 3-2 (1-2). Mecz na Gradski Stadion obejrzało 1 300 widzów.

F. Stevanović 12',44'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 26 razy. Jedenastka Partizanu wygrała aż 17 razy, zremisowała sześć, a przegrała tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu zawodnicy Partizanu nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 12. minucie bramkę zdobył Filip Stevanović. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Zawodnicy gospodarzy nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 29. minucie Nemanja Nikolić wyrównał wynik meczu.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Vladanowi Vidakoviciowi ze Spartaka Subotica. Była to 44. minuta meczu.

W 44. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Filip Stevanović z Partizanu.

Kibice Partizanu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Seydoubę Soumaha. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie aż dziewięć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Saša Zdjelar. Trener Spartaka Subotica postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Stefan Šormaz, a murawę opuścił Luka Bijelovic.

Piłkarze gospodarzy odpowiedzieli strzeleniem gola. Bramkę na 2-2 zdobył po raz drugi w 57. minucie Nemanja Nikolić.

W 59. minucie Takuma Asano został zastąpiony przez Nikolę Lakčevicia. W tej samej minucie w jedenastce Partizanu doszło do zmiany. Bojan Matić wszedł za Umara Sadiqa. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter przyznał kartkę Stefanowi Denkoviciowi z zespołu gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Spartaka Subotica w 69. minucie spotkania, gdy Stefan Denković strzelił trzeciego gola. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie.

Między 73. a 90. minutą, boisko opuścili piłkarze Spartaka Subotica: Nikola Srećković, Stefan Šormaz, Stefan Denković, na ich miejsce weszli: Strahinja Jovanović, Mihajlo Baić, Nikša Vujanović. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Nemani Mileticia, Nikoli Lakčević zajęli: Milan Smiljanić, Uroš Vitas. W 79. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Strahinję Pavlovicia z Partizanu, a w 90. minucie Mihajla Ivančevicia z drużyny przeciwnej. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-2.

Vladimir Stojković
90′ Mihajlo Ivančević
Takuma Asano59′
78′ Nikola Srećković
Lazar Pavlović
44′ Vladan Vidaković
Aleksandar Šćekić
46′ Luka Bijelovic
Saša Zdjelar46′
 69′ 69′ 90′ Stefan Denković
Umar Sadiq Mesbah59′
 29′, 57′ Nemanja Nikolić
Uroš Vitas77′
46′ 89′ Stefan Šormaz
Milan Smiljanić73′
90′ Nikša Vujanović
Seydouba Soumah46′
89′ Mihajlo Baić
Nikola Lakčević59′ 77′
78′ Strahinja Jovanović
Bojan Matić59′

Przewaga drużyny Partizanu w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Zawodnicy Spartaka Subotica obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Drużyna Spartaka Subotica w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.