Liga serbska - 27. kolejka Super Ligi: Partizan Belgrad - FK Mladost Lučani 4-1 (2-1)

W spotkaniu 27. kolejki serbskiej Super Ligi, które rozegrane zostało 30 maja, drużyna Partizanu zwyciężyła z FK Mladost 4-1 (2-1). Starcie odbyło się na Stadionie Partizana w Belgradzie.

E. Odita 23'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 25 razy. Jedenastka Partizanu wygrała aż 20 razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Partizanu w 12. minucie spotkania, gdy Lazar Marković zdobył pierwszą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego piąte trafienie w sezonie.

Niedługo później Takuma Asano wywołał eksplozję radości wśród kibiców Partizanu, strzelając kolejnego gola w 19. minucie meczu.

Rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 23. minucie na listę strzelców wpisał się Emanuel Obiora.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Filipowi Stojanoviciowi z FK Mladost. Była to 33. minuta pojedynku. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener Partizanu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Filipa Stevanovicia. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Takuma Asano. Posunięcie trenera było słuszne. Filipa Stevanovicia strzelił kolejnego gola w 70. minucie spotkania. Na drugą połowę jedenastka FK Mladost wyszła w zmienionym składzie, za Nemanję Micievicia wszedł Bogdan Milošević.

W 56. minucie Eliomar został zastąpiony przez Đorđe Babicia.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Partizanu w 62. minucie spotkania, gdy Umar Sadiq zdobył z rzutu karnego trzecią bramkę. To już dwunaste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Partizanu w 70. minucie spotkania, gdy Filip Stevanović strzelił czwartego gola. W 72. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Nikolę Radović z FK Mladost, a w 85. minucie Filipa Stevanovicia z drużyny przeciwnej.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 4-1.

Nikola Radović72′ 75′
78′ Slobodan Urošević
Eliomar Correia Silva56′
Uroš Vitas
Veljko Kijevčanin
 19′ 46′ Takuma Asano
Nenad Perović
 12′ 70′ Lazar Marković
Ivan Pešić
65′ Bibras Natcho
Lazar Selenić89′
Aleksandar Šćekić
Uroš Sinđić
Saša Zdjelar
Filip Stojanović33′
 62′ (k.) 65′ Umar Sadiq Mesbah
Emanuel Obiora Odita  23′ 75′
Nemanja Stevanović
Zlatko Zečević
78′ Rajko Brežančić
Bogdan Milošević46′
Bojan Ostojić
Filip Žunić89′
65′ Lazar Pavlović
Predrag Pavlović75′
70′ Nikola Lakčević
Marko Stanić
65′ Bojan Matić
Đorđe Babić56′
46′  70′ 85′ Filip Stevanović
Nemanja Kos75′

Jedenastka Partizanu była w posiadaniu piłki przez 69 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym pojedynku.

Drużyna FK Mladost zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Partizanu, a zawodnikom gości pokazał dwie.

Obie jedenastki dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.