Liga serbska - 27. kolejka Super Ligi: FK Inđija - Spartak Subotica 1-2 (1-1)

W meczu 27. kolejki serbskiej Super Ligi, który rozegrany został 29 maja, zespół Inđii przegrał ze Spartakiem Subotica 1-2 (1-1). Pojedynek odbył się na Gradski Stadion.

M. Marčić 70'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Jedenastka Spartaka Subotica wygrała aż pięć razy, zremisowała raz, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W siódmej minucie na listę strzelców wpisał się Mihailo Jovanović.

Piłkarze gości szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W dziewiątej minucie Nemanja Nikolić wyrównał wynik meczu.

W 11. minucie Lazar Tufegdžić został zastąpiony przez Vladana Vidakovicia. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę jedenastka Spartaka Subotica wyszła w zmienionym składzie, za Nemanję Nikolicia, Nikolę Srećković weszli Mihajlo Baić, Luka Bijelovic. W 52. minucie kartką został ukarany Nemanja Tekijaški, zawodnik gości.

Trener Inđii wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Milana Janjicia. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Aleksa Jovanović. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 69. minucie, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Mihajlowi Ivančeviciowi i Stefanowi Purticiowi.

Dopiero w drugiej połowie Milan Marčić wywołał eksplozję radości wśród kibiców Spartaka Subotica, strzelając kolejnego gola w 70. minucie spotkania. Na 12 minut przed zakończeniem starcia kartkę otrzymał Mihailo Jovanović z Inđii.

W 79. minucie boisko opuścili zawodnicy Inđii: Luka Čermelj, Miroslav Marković, a na ich miejsce weszli Miljan Ilić, Vladan Milosavljev. Chwilę później trener Spartaka Subotica postanowił bronić wyniku. W 80. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Stefana Denkovicia wszedł Aleksa Urošević, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Spartaka Subotica utrzymać prowadzenie. W 88. minucie w jedenastce Spartaka Subotica doszło do zmiany. Andrija Milić wszedł za Milana Marčicia.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-2.

Mihajlo Ivančević69′
56′ Aleksa Jovanović
Branimir Jočić
 7′ 78′ Mihailo Jovanović
Nemanja Tekijaški52′
68′ Mihajlo Banjac
Aleksandar Vidović
Nebojša Bastajić
David Dunđerski
79′ Miljan Ilić
Milan Marčić  70′ 88′
79′ Vladan Milosavljev
Nikola Srećković46′
69′ Stefan Purtić
Lazar Tufegdžić11′
Nemanja Vidić
Stefan Denković80′
56′ Brana Ilić
Nemanja Nikolić  9′ 46′
Dejan Stanivuković
Filip Dujmović
79′ Luka Čermelj
Aleksa Urošević80′
Miloš Mihajlov
Andrija Milić88′
68′ Srđan Dimitrov
Vladan Vidaković11′
56′ Milan Janjić
Nikša Vujanović
56′ Vasilije Janjić
Mihajlo Baić46′
79′ Miroslav Marković
Luka Bijelovic46′

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy.