Liga serbska - 27. kolejka Super Ligi: FK Bačka Topola - FK Javor Ivanjica 6-1 (2-0)

W starciu 27. kolejki serbskiej Super Ligi, które rozegrane zostało 31 maja, jedenastka FK Bačka Topola wysoko wygrała z FK Javor 6-1 (2-0). Pojedynek odbył się na Gradski stadion.

N. Petković 75'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna FK Bačka Topola wygrała dwa razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Tuż po rozpoczęciu meczu drużyna FK Bačka Topola trafiła do bramki rywala. W piątej minucie po rozpoczęciu na listę strzelców wpisał się Vladimir Silađi. To już czternaste trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 15. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Vanję Zvekanov z FK Javor, a w 19. minucie Sašę Tomanović z drużyny przeciwnej.

Niedługo później Janko Tumbasević wywołał eksplozję radości wśród kibiców FK Bačka Topola, zdobywając kolejną bramkę w 21. minucie meczu. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę jedenastka FK Javor wyszła w zmienionym składzie, za Lukę Luković wszedł Saša Varga.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FK Bačka Topola w 48. minucie spotkania, gdy Đuro Zec strzelił trzeciego gola. W 58. minucie Nenad Sević został zastąpiony przez Lukę Radivojevicia.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 65. minucie celnym strzałem popisał się Nenad Lukić.

Chwilę później trener FK Bačka Topola postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł David Šinkovič, a murawę opuścił Borko Duronjić.

Mimo że jedenastka gości nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 67 ataków oddała tylko trzy celne strzały, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W 75. minucie gola pocieszenia strzelił Nikola Petković.

W 76. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Vladimir Silađi z FK Bačka Topola. Kibice FK Javor nie mogli już doczekać się wprowadzenia Nikolę Miloševicia. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Ivan Rogač.

Na osiem minut przed zakończeniem starcia w jedenastce FK Bačka Topola doszło do zmiany. Mladen Galić wszedł za Filipa Babicia.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W 88. minucie Đuro Zec ponownie trafił do bramki zmieniając wynik na 6-1.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 6-1.

Marko Jevremović
82′ Filip Babić
Filip Pavišić
75′ Srđan Grabež
Nenad Sević58′
 65′ 67′ Nenad Lukić
Luka Luković46′
19′ Saša Tomanović
Miroslav Maričić
 21′ 75′ Janko Tumbasević
Lazar Nikolić58′
Boris Varga
Nikola Petković  75′
67′ Borko Duronjić
Nedeljko Pišćević
 5′, 76′ Vladimir Silađi
Ivan Rogač79′
 48′, 88′ Đuro Zec
Vanja Zvekanov15′ 63′
Nemanja Jorgić
Dobrivoje Poledica
75′ Bojan Balaž
Andrej Jakovljević
75′ Dajan Ponjević
Nemanja Mladenović58′
Nebojša Skopljak
Luka Radivojević58′
67′ David Šinkovič
Zoran Švonja63′
67′ Vasilije Đurić
Nikola Milošević79′
82′ Mladen Galić
Saša Varga46′

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Obie drużyny dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.