Liga serbska - 24. kolejka Super Ligi: FK Radnik Surdulica - Rad Belgrad 1-0 (1-0)

1 marca na Stadionie Surdulica odbyło się starcie 24. kolejki serbskiej Super Ligi pomiędzy drużynami FK Radnik Surdulica i Radu Belgradu. Mecz zakończył się zwycięstwem FK Radnik Surdulica 1-0. Na stadionie zasiadło 500 widzów.

24. kolejka Serbia - Super Liga
2020-03-01 16:00 | Stadion: Stadion Surdulica | Widzów: 500 | Arbiter: Z. Široki
FK Radnik Surdulica
Rad Belgrad
1
0
Y. Pavlov 19'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 pojedynków jedenastka Radu Belgradu wygrała pięć razy i tyle samo razy przegrywała. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Jedyną bramkę meczu dla FK Radnik Surdulica zdobył Evgen Pavlov w 19. minucie. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie sześć zdobytych bramek.

W 39. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Strahinję Tanasijevicia z Radu Belgradu, a w 40. minucie Milana Makaricia z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu FK Radnik Surdulica.

Na drugą połowę jedenastka Radu Belgradu wyszła w zmienionym składzie, za Branislava Miloševicia wszedł Branko Riznić. W 57. minucie Filip Kasalica został zmieniony przez Ljubomira Kovačevicia.

Chwilę później trener FK Radnik Surdulica postanowił wzmocnić linię pomocy i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Bratislava Pejčicia. Na boisko wszedł Ognjen Dimitrić, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 65. minucie Strahinja Tanasijević został zmieniony przez Aleksandara Trninicia, co miało wzmocnić drużynę Radu Belgradu. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Evgena Pavlova na Bogdana Stamenkovicia w 70. minucie oraz Filipa Jovicia na Filipa Stanisavljevicia w tej samej minucie. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Zoranowi Danoskiemu z jedenastki gospodarzy. Była to 71. minuta pojedynku.

Branislav Milošević46′
71′ Zoran Danoski
Milan Perendija
Predrag Đorđević
Nemanja Petrović
77′ Filip Jović
Strahinja Tanasijević39′ 65′
Miroljub Kostić
Aleksandar Busnić
40′ Milan Makarić
Vanja Ilić
Vuk Mitošević
Saša Jovanović
61′ Bratislav Pejčić
Filip Kasalica57′
 19′ 70′ Yevhen Pavlov
Miloš Trifunović
Ivan Kostić
Danijel Mićanović
61′ Ognjen Dimitrić
Ljubomir Kovačević57′
Boban Georgiev
Petar Stojanović
77′ Filip Stanisavljević
Aleksandar Trninić65′
Nenad Stanković
Uroš Damnjanović
Nemanja Tomić
Branko Riznić46′
70′ Bogdan Stamenković
Dušan Živković

Arbiter przyznał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Radu Belgradu pokazał jedną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższą sobotę drużyna Radu Belgradu rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie FK Bačka Topola. Tego samego dnia FK Javor Ivanjica zagra z jedenastką FK Radnik Surdulica na jej terenie.